English | دری

Breaking News

آغاز کار ساخت بند آبگردان دهندره ولايت فارياب

آغاز کار ساخت بند آبگردان دهندره ولايت فارياب

کار ساخت بند آبگردان دهندره با هزینه بالاتر از ۳۷ میلیون دالر از بودجه دولت، در ولسوالی پشتونکوت ولایت فاریاب آغاز گردیده است.

علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب گفت: “بند آبگردان دهندره، یکی از پنج بند بزرگ آب در افغانستان است که ۶۷ متر ارتفاع دارد، بیش از ۲۰ میلیون متر مکعب آب در آن ذخیره خواهد می شود و در پنج سال آینده به پایه اکمال خواهد رسید.”

وزیر انرژی و آب افزود که با تکمیل بند آبگردان دهندره، حدود ۴ هزار هکتار زمین زراعتی آبیاری و یک ونیم ميگاوات برق تولید می گردد، افزون بر آن فضای محیط زیست، زمینه تفریح و ماهی گیری برای سیاحان مساعد خواهد شد.

عبدالمقیم راسخ معاون مقام ولایت فاریاب گفت که با شروع کار عملی این بند برای صدها تن زمینه کار مساعد گردیده، باور و حمایت مردم نسبت به دولت بیشتر می شود و علاوه بر موضوعات مطرح شده، مشکل باشنده گان ولسوالی پشتونکوت و شهر میمنه از بابت آب مرفوع می گردد.

حاجی محمد هاشم نماینده مردم در ولسى جرگه در این مورد گفت که در صورت تکمیل این بند، هزاران جریب زمین آبیاری و صدها تن در بخش زراعت و کشت سبزیجات مصروف گردیده، اقتصاد مردم رشد می کند.

همچنان، وزیر انرژی و آب گفت که تمام خسارات اهالی در نظر گرفته شده است، اما تا تکمیل بند ۵ سال زمان وجود دارد که طی این مدت هیچ ضرری متوجه مردم نمی باشد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*