English | دری

Breaking News

آغاز کار بازسازی بخش دوم قصردارالامان

آغاز کار بازسازی بخش دوم قصردارالامان

پس از بازسازی بخش اول قصر دارالامان با صرفه جویی ۹۷۰هزار دالر، کار بازسازی بخش دوم آن امروز پنجشنبه، ۱۸قوس در پنجمین نشست شورای عالی توسعۀ شهری با حضور رئیس جمهور افغانستان و مقامات بلند رتبه دولتی آغاز شد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان گفت که این قصر پس از بازسازی به یک موزیم ملی تبدیل خواهد شد و همچنین به عنوان یک بنای تاریخی مرکزی برای پذیرایی از مهمانان عالی رتبه خارجی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور کشور احیای دوباره بناهای تاریخی کشور را یک نوع سرمایه گذاری عنوان کرده و افزود که قرار است بناها و مکانهای تاریخی که آسیب دیده است در سرتاسر افغانستان احیا گردد.

سعادت منصور نادری، وزیر امور شهرسازی نیز تاکید کرد که پروژه بازسازی قصر به تاریخ ۱۰جوزا آغاز شد که فاز اول آن در زمان تعین شده تکمیل شده است.

وزیر امور شهرسازی  افزود که در بازسازی این قصر ۱۰۰ نفر از انجینران افغان مصروف کار هستند که ۲۵درصد آن را زنان انجینیر و ۳ درصد آنان را معلولین تشکیل میدهد.

قابل ذکر است که قصر دارالامان در سالهای ۱۳۰۴ -۱۳۰۶ خورشیدی از سوی انجنیران آلمانی با یک نمای زیبا که دارای ۱۵۰ اتاق می باشد در غرب شهر کابل ساخته شد که در اثر جنگ های داخلی این قصر به ویرانه تبدیل شده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*