English | دری

Breaking News

آغاز کار اولین کارخانه تولید شیر استریلیزه سویا در افغانستان

آغاز کار اولین کارخانه تولید شیر استریلیزه سویا در افغانستان

با کمک موسسه بین الملی آموزش و تغذی  (NEI)  وهمکاری تاجران افغان اولین کارخانه  تولید استریلیزه شیر سویا با تولید 40 هزار بسته شیر در روز، بزودی در شهر کابل آغاز به کار خواهد کرد.

این بزرگترین کارخانه تولید شیر سویا در افغانستان است که به کمک مالی جمهوری کوریایی جنوبی در افغانستان ساخته می شود و که توسط یک کارخانه کوریایی به نام (Daesung Food Tech Corporation)  درکشور کوریا ساخته شده و اکنون انتقال آن به افغانستان آغاز شده است.

موسسه آموزش و تغذی بین المللی در سال گذشته زراعتی قادر شد که به کمک دهاقین افغان رکورد تولید سویا را در این کشور شکست.این موسسه با تولید بیش از 4 هزار متریک تن سویا با همکاری دهاقین افغان به این رکورد دست یافت. این موسسه تاکنون یک کارخانه  تولید روغن سویا را  در ولایت کاپیسا ساخته که قادر به پروسیس  600 متریک تن سویا و تولید 60 متریک تن روغن سویا است.

میزان تولید سویا در سال گذشته  زراعتی نسبت به سال 2014 صد درصد افزایش یافت. در سال 2014 دهاقین قادر به تولید 2 هزار متریک تن شده بودند و  درسال 2015 این مقدار به بیش از چهار هزار تن توسط  12 هزار دهقان در سراسر افغانستان رسید.

براساس برنامه ریزی موسسه بین المللی آموزش و تغذی، با فراهم کردن تخم اصلاح شده، کودکمیاوی، وسایل زراعتی و خریداری دوباره محصولات دهاقین افغان میزان تولید سویا را در این کشور افزایش دهد و حدود 18 هزار دهقان آموزش دیده و برای آنان مواد لازم برای تولید سویا توزیع می‌شود.

گفته می شود، براساس این برنامه ریزی موسسه بین المللی آموزش و تغذی در سال 2016 حدود 6 هزار متریک تن سویا  تولید خواهد شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*