English | دری

آغاز کار اسفالت خط دوم بزرگ راه تورخم- جلال آباد

آغاز کار اسفالت خط دوم بزرگ راه تورخم- جلال آباد

Torkham highwayکار اسفالت خط دوم بزرگ راه تورخم الی جلال آباد به طول 75 کیلومتر و عرض 13 متر در حضور داشت وزرای مالیه افغانستان و پاکستان گشایش یافت.

این بزرگ راه که بندرگاه مرزی تورخم را با شهر جلال آباد ولایت ننگر هار وصل مینماید یکی از بزرگترین شاهراه های ترانزیتی و مسافر بری در افغانستان به حساب میرود.

این خط نیز مانند خط اول که در گذشته قیرریزی گردیده بود دارای دو سرک میباشد که و از آن جهت رفت و آمد قطار های تجاری و موتر های مسافر بری استفاده میشود.

گفتنی است که کار ساخت و اسفالت این بزرگ راه حدود 5 سال پیش به همکاری مالی کشور پاکستان آغاز گردیده بود زمانیکه کار قیر اندازی خط اول تمام شد، کار قیرریزی خط دوم به علت نا معلوم متوقف گردید.

وزیر مالیه کشور پاکستان آقای محمد اسحاق دار در شهر جلال آباد به رسانه ها گفت جاده که اکنون زیر کار میرود مطابق معیار بزرگ راه های جهانی اسفالت خواهد شد وهزینه که بخاطر ساخت و اسفالت هرد شاهراه به مصرف میرسد حدود 500 میلیون دالر امریکای میشود.

کار قیر اندازی این بزرگ راه حدود یکسال زمان را در بر خواهد گرفت.

حضرت عمر زاخیلوال، وزیر مالیه کشور از همکاری های کشور پاکستان در امور ساخت و تمویل این پروژه ابراز سپاس و قدردانی نموده و خواهان توسعه کمک های کشور پاکستان گردید.

مقامات میگویند که ساخت خط دوم این شاهراه آنان را امید وار میسازد که میزان خطرات و حادثات ترافیکی در این شاهراه کاهش مییابد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*