English | دری

آغاز کارساختمانی بیش از ده سرد خانه زراعتی در پروان

آغاز کارساختمانی بیش از ده سرد خانه زراعتی در پروان

489B3434-8B33-43EE-BFE3-80DE86FB9F60_w640_r1_sمسوولین زراعت و مالداری ولایت پروان ازساخت سرد خان ها جهت نگهداری محصولات زراعت در این ولایت خبر داده میگوید.

این سرد خانه ها که جهت نگهداری حاصلات پیاز دهاقین در ولسوالی سید خیل ولایت پروان ساخته میشود که زارعین این ولسوالی میتوانند از آن به طور مشترک استفاده نمایند.

عبدالکریم فرزام رییس زراعت، مالداری و آبیاری پروان به رسانه گفت: حدود ده باب سرد خانه در ولسوالی سید خیل ولایت پروان ساخته میشود که گجایش نگهداری چهارصد تن پیاز را دارا است و هزینه مالی آن مبلغ پنج میلیون افغانی میشود که از سوی کشور جاپان تمویل میگردد.

کار ساخت این سرد خانه ها که امروز آغاز گردید تعداد زیاد از زارعین این ولسوالی از این کار استقبال نموده گفت حالا ما میتوانیم محصولات پیاز را به خوبی نگهداری نمایم و ضرورت نیست که ما پیاز را در هنگام تابستان به قیمت ارزان به فروش برسانیم و پیاز های کشور ما در سرد خانه های بیرون از کشور نگهداری گردد و در هنگام زمستان دو چند بالای کشور ما به فروش برسد.

 آقای فرزام افزود، بیش از 17 سردخانه مشابه نیز به زودی در مرکز ولایت پروان افتتاح خواهد گردید که مشکلات دهقان این ولایت را بطور نسبی حل خواهد نمود.

وی از موسسه ارزش ها حلقوی که جهت رشد ظرفیت های زارعین فعالیت میکند خواستار راه اندازی برنامه های پرورش ماهی در این ولسوالی گردید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*