English | دری

Breaking News

آغاز فعالیت یازده کارخانه جدید صنعتی در هرات

آغاز فعالیت یازده کارخانه جدید صنعتی در هرات

سخنگوی والی هرات دیروز چهار شنبه (۲۰ دلو) در یک کنفرانس مشترک خبری گفت که در سال جاری خورشیدی یازده کارخانه جدید صنعتی به فعالیت آغاز کرده اند که حدود ۲ هزار نفر در آنان مشغور کار شدند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفت که فعالیت کارخانه های صنعتی در این ولایت به حدی زیاد شده است که هم اکنون در فازهای اول، دوم، سوم و چهارم پارک های صنعتی هرات جا باقی نمانده و اداره این ولایت در نظر دارد تا فاز پنجم و ششم را نیز افتتاح کنند.

وی افزود: در چند سال گذشته باندهای اختطاف تلاش داشتند که با اختطاف تاجران و صنعت کاران و بستگان آنان، جلو رشد صنعتی هرات را بگیرند اما هم اکنون به دلیل تلاش مقام ها و هماهنگی نیروهای امنیتی این ولایت، میزان اختطاف در این ولایت به صفر تقرب کرده است.

سخنگوی والی هرات گفت که در سال جاری ۱۵۰ کارمند اداری هرات به اتهام ۴۲ فقره فساد زیر پیرگرد قانون قرار گرفته و ۲۲۰۰ نفر در ارتباط به جرایم جنایی، دزدی، قتل و اختطاف در این ولایت نیز بازداشت شده اند.

قابل یاد آوریست که هرات از ولایت های بزرگ کشور است بر علاوه نا‌امنی ها و فعالیت های گروه های مسلح مخالف دولت، باندهای اختطاف و ترور نیز در گذشته در این ولایت فعالیت های گسترده داشته اند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*