English | دری

Breaking News

آغاز روند صدور جواز برای شرکت های صرافی و خدمات پولی

آغاز روند صدور جواز برای شرکت های صرافی و خدمات پولی

بانک مرکزی می گوید که به منظور معیاری سازی خدمات پولی و صرافی در کشور، روند صدور جواز برای شرکت های صرافی و خدمات پولی آغاز شده است.

واحدالله نوشیر معاون بانک مرکزی گفت: “قانونمندی سازی فعالیت های صرافان و ارایه کنندگان خدمات پولی، یکی از اهداف اساسی بانک مرکزی افغانستان می باشد و ما برای کسانی که می خواهند جواز بگیرند و طبق قوانین و مقررات کشور فعالیت کنند، سهولت های خاصی در نظر گرفته ایم.”

معاون اول بانک مرکزی افزود: این برنامه بر اساس مقررۀ تنظیم فعالیت های صرافان و فراهم کنندگان خدمات پولی، روی دست گرفته شده است.

وی از تمام دارندگان جواز انفرادی صرافی و خدمات پولی خواست تا جواز شان را به نام شرکت ثبت کنند؛ تا بانک مرکزی بتواند از فعالیت ها در این عرصه به شکل بهتری نظارت کند.

معاون اول بانک مرکزی هشدار داد که صرافان و یا شرکت های صرافی و خدمات پولی، اجازه نخواهند داشت برای مردم قرضه بدهند و یا هم پول مردم را به شکل امانت نگهداری کنند.

بانک مرکزی گفته است که تا اکنون ۱۸۱۰ جواز انفرادی صرافی و ۱۰۹۰ جواز ارایه خدمات پولی  کشور به ثبت رسیده است و مطابق با قانون، لازم است که همۀ آنها به نام شرکت ثبت شوند.

گفته می شود، با وجود فعالیت بانک های متعدد دولتی و خصوصی، بخش قابل توجه خدمات پولی به ویژه تبدیل افغانی به اسعار خارجی و برعکس، توسط صرافی ها صورت می گیرد و یا توسط صرافی ها به شکل حواله انتقال می شود.

قابل ذکر است که روند صدور جواز شرکت های صرافی و خدمات پولی، در حالی آغاز می شود که ماه گذشته صرافان در کابل و برخی ولایات، در اعتراض به توقف صدور جواز صرافی انفرادی در شهرهای بزرگ از سوی بانک مرکزی، دست به اعتصاب کاری زدند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*