English | دری

Breaking News

آغاز دور جدید ثبت نام در مکتب های تحت حمایت آلمان

آغاز دور جدید ثبت نام در مکتب های تحت حمایت آلمان

پروسه جدید ثبت نام در لیسه ذکور امانی، لیسه جمهوریت و لیسه عایشه درانی که به حمایت همکاری افغان-آلمان طراحی شده است، به هدف یافتن بهترین و با استعداد ترین دانش آموزان از سراسر افغانستان آغاز گردیده است.

 در جریان ۸ روز آینده پارچه های آزمون 190 متقاضی برای صنف چهارم توسط برنامه کمپیوتری بررسی می شود  و آنان بدون نیاز به مهارت های نوشتاری و مطالعه قبلی، ذکاوت، حافظه و مهارت برخورد با مشکلات متقاضیان طی این روند آزموده می شود.

پاول گلاوس، رئیس برنامه تقویت سه مکتب تحت حمایه آلمان گفت: “تعلیم و تربیه راه را برای آینده بهتر هموار می سازد. ما از طراحی سیستم جدید ثبت نام خرسندیم. این سیستم ورود دانش آموزان را به این سه مکتب با کیفیت تعین می کند. صرف نظر از سابقه تحصیلی و اجتماعی، هر متقاضی حالا فرصت مساوی برای ورود به این مکتب ها را دارد.”

متقاضیان که این آزمون را موفقانه سپری نمایند می توانند در یکی از این سه مکتب تحت حمایه آلمان در کابل درس بخوانند و امسال اقدامات جدید برای توسعه بیشتر مکتب ها روی دست گرفته می شود مثل افزایش ساعات درسی از 26 ساعت به 36 ساعت در هفته و سیستم گرمایی که دانش آموزان بتوانند در تمام فصول درس بخوانند.

غلام دستگیر پدر یک تن از متقاضیان گفت: “به سبب راه یافتن با استعداد ترین اطفال در مکاتب های با کیفیت، من ازاین امتحان استقبال می کنم. این رویکرد شفاف به دانش آموزان انگیزه می دهد که روی درسهای خود تمرکز کنند و به خوبی درس بخوانند.”

هدف برنامه تقویت مکتب های تحت حمایه آلمان در کابل بهبود وضعیت تعلیم و تربیه است. برای دستیابی به این هدف، اصلاحات عمده در لیسه  امانی، لیسه جمهوریت و لیسه عایشه درانی در کابل صورت می گیرد که به مکتب های نمونه تبدیل شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*