English | دری

آغازبکار مجدد پالایشگاه مواد نفتی غضنفر گروپ در مزارشریف

آغازبکار مجدد پالایشگاه مواد نفتی غضنفر گروپ در مزارشریف

DSC_2037پالایشگاه مواد نفتی غضنفر گروپ پس از مدت 4 ماه تعلیق کاری مجدداً به فعالیت آغاز نمود. این پالایشگاه روز گذشته طی یک محفل رسمی که در آن عطا محمد نور والی بلخ و مزمل شینواری معین وزارت تجارت و صنایع حضور داشتند آغاز به فعالیت کرد.

پالایشگاه مواد نفتی غضنفر گروپ حدود دوسال قبل ساخته شد و مدت یک نیم سال این پالایشگاه مصروف فعالیت های پالایش  نفتی بود و چهار ماه قبل از سوی دولت مرکزی فعالیت هایش مسدود گردید و در تعلیق به سر میبرد. که در این اواخر از سوی شورای وزیران دوباره جواز فعالیت را بدست آورده.

عطا محمد نور والی بلخ فعالیت چنین دستگاه را در بخش های رشد اقتصاد و سرمایه گذاری در کشور مفید خوانده گفت این پالایشگاه ها میتواند قیمت گاز مصرفی خانواده ها را در کشور کاهش دهد و زمین کار را برای صد ها تن از جوانان فراهم میسازد.

محمد ابراهیم غضنفر، مسوول این پالایشگاه نفتی در شمال به رسانه ها گفت: پالایشگاه یاد شده ظرفیت تصفیه نمودن بیش از 500 هزار تن مواد نفتی نیمه خام یا پریما گون را در مدت یک سال دارد. و بیشتر از 400 تن از جوانان کشور در این پالایشگاه مصروف کار اند.

این درحالیست که تعداد از اتحادیه های وارد کننده مواد نفتی آغاز فعالیت مجدد این پالایشگاه را غیر عادلانه و یک جانبه میدانند اما آقای مزمل شینواری معین وزارت تجارت و صنایع کشور ادعا این اتحادیه ها را بی بنیاد و غیر قانونی عنوان میکند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*