English | دری

۶۰ کارمند دولت افغانستان، در زمینه های مزرعه داری و نگهداری جاده، به کمک آلمان آموزش دیدند

۶۰ کارمند دولت افغانستان، در زمینه های مزرعه داری و نگهداری جاده، به کمک آلمان آموزش دیدند

هفته گذشته، ۶۰ تن از انجینران ریاست های مختلف و کارکنان توسعه زراعت ریاست زراعت که از 27 ولسوالی بدخشان در فیض آباد گردهم آمده بودند، دو دوره آموزشی مختلف را در زمینه های کاری شان با کامیابی به پایان رساندند. انجینران در مورد نگهداری جاده مطالبی را آموختند، و کارکنان ریاست زراعت فراگرفتند که چگونه راهنمایی ها و برنامه های لازم را برای پروژه های زراعتی تهیه و ارائه کنند. هدف از برگزاری دوره آموزشی مراقبت از جاده، آگاهی دهی در مورد روش های برنامه ریزی و مدیریت فعالیت های مرتبط با ترمیم و حفظ جاده ها بود. کارکنان ساحوی ریاست زراعت، از نزدیک با زارعان کار می کنند تا روش های کشاورزی و شرایط زندگی مردم را در مناطق روستایی ولایت بدخشان، بهبود بخشند. بنابراین، یادگیری شیوه های جدید مزرعه داری توسط این کارکنان، یک امر ضروری بود. چرا که از طریق ایشان، این مهارت ها به زودی در دسترس تمام کشاورزان ولایت بدخشان قرار خواهد گرفت. هر دوی این برنامه های آموزشی، توسط دولت آلمان، حمایت و تمویل شدند.140906_RCDF_Road_Maintenance_and_Farming_BDK

۶۰ شرکت کننده ای که در مورد روش های نگهداری جاده آگاهی هایی را فراگرفتند، از ریاست های مختلف در فیض آباد و ولسوالی های ولایت بدخشان، نمایندگی می کردند، به شمول: ریاست زراعت، آبیاری و مالداری، کار و امور اجتماعی، احیا و انکشاف دهات، معارف، انرژی و آب، شهرسازی، و نیز شاروالی فیض آباد.

کورس مراقبت از جاده، در محل ریاست اقتصاد ولایت بدخشان برپا گردید و رئوس مطالب مطرح شده در آن، به قرار ذیل می باشد: مراقبت روزمره، فعالیت های اضطراری، نگهداری دوره ای، بازسازی، نظارت و مدیریت کارمندان برای اقدامات فوق،‌ و در نهایت ارتقا و نوسازی جاده های اعمار شده. با استفاده از دانش و مهارت هایی که ایشان کسب کردند، انجینران اکنون قادر خواهند بود تا به نیازهای محلی رسیدگی کنند و پروژه های احداث جاده ها را پس از تسلیم دهی، به خوبی نگهداری و مدیریت نمایند.

کورس دیگری که برای کارکنان ریاست زراعت درنظر گرفته شده بود، در محل ریاست زراعت، آبیاری و مالداری بدخشان، برگزار شد. از آنجایی که زندگی اکثر ساکنان ولایت بدخشان به زراعت و مالداری وابسته است، یادگیری روش ها و مهارت های مدرن کشاورزی، می تواند به پیشرفت های مهمی در کسب عواید، به ویژه در ولسوالی ها، بینجامد. کارکنان ساحوی ریاست زراعت از این پس قادر خواهند بود تا به مردم محلی بیاموزند که چگونه می توانند بازدهی و سودآوری کارشان را افزایش دهند و به تدریج فقر را محو نمایند.

برگزاری این کورس ها، توسط ریاست های «اقتصاد» و «زراعت، آبیاری و مالداری» بدخشان، درخواست و راه اندازی شدند. حمایت های تخنیکی لازم، به وسیله صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF) ارائه شدند، در حالی که وزارت همکاری و توسعه اقتصادی دولت فدرال آلمان (BMZ) حمایت مالی را برای این برنامه های آموزشی فراهم نمود.

صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF) توسط Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH به عنوان بخشی از همکاری استراتژیک افغان-آلمان، اجرا می شود. صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF)، حمایت هایی را به منظور توسعه اقتصادی، در شش ولایت شمالی افغانستان، در دو سطح ولایت و ولسوالی فراهم می نماید. در عین حال، این صندوق، برای کارمندان دولتی غیرنظامی، برنامه های آموزشی را نیز ارائه می دهد. صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF)، از طریق فعالیت های گسترده خویش، می کوشد تا سهم گیری افغان ها در روند پیشرفت و ترقی را افزایش دهد، نهادهای بومی را در سطح محلی تقویت کند، و شفافیت و همه شمولی را ترویج نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

بیانیه وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی افغانستان راجع به برنامه صد روز نخست کاری این وزارت

وزارت اقتصاد از سال (1333) بدینسو فعالیت های خویش را در راستای طرح و تطبیق پلان های انکشاف اقتصادی و

تعداد از بانوان در ولایت هرات صنایع دستی شان را به نمایش گذاشتند

تعداد از بانوان در ولایت هرات صنایع دستی شان را به همکاری ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت در تالار

جلسه هماهنگی میان دونرها و وزارت معادن و پطرولیم تدویر یافت

جلسۀ همآهنگی دونرها به ریاست  میر احمد جاوید سادات معین پالیسی و برنامه ها و سرپرست وزارت معادن وپطرولیم، با

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*