English | دری

Breaking News

گفت و گو میان مودی و روحانی در بارۀ بندر چابهار

گفت و گو میان مودی و روحانی در بارۀ بندر چابهار

رییس جمهور ایران که در یک سفر رسمی در هند است، با نخست وزیر هند دیدار نموده و در بارۀ بندر چابهار، چگونگی سرمایه گذاری در این بندر و گسترش تجارت میان ایران و هند گفت و گو می گنند.

حسن روحانی رییس جمهور ایران در سخنرانی روز جمعه اش گفت:”ایران از نگاه نفت و گاز طبیعی غنی است و آماده است که منابع طبیعی خود برای پیشرفت و ترقی آن با هند شریک سازد.”

رییس جمهور ایران بر اهمیت آب بندر چابهار تأکید نموده و افزود که این مسیر، مسیر ترانزیت را برای هند به ایران، افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی و اروپا باز خواهد کرد.

گفته می شود که براساس توافقنامه، هند برای تأمین تجهیزات بندر چابهار در جنوب شرق ایران، هشتاد و پنج میلیون دالر سرمایه گذاری خواهد کرد.

در این حال، مقام های افغان گفته اند که این بندر، به نوبۀ خود جای گزین بندر کراچی در پاکستان برای افغانستان خواهد شد که قادر خواهد بود صادرات محصولات نه تنها به آسیای مرکزی، بل که به ایالات متحده، اروپا و آفریقا نیز صادر شوند.

سید یحیا اخلاقی، رییس ترانزیت و تسهیلات تجارتی وزارت تجارت و صنایع به رسانه های ایران گفته که کابل تصمیم گرفته تا محصولات خود را از راه بندر چا بهار صادر کند.

چابهار یک راه حمل و نقل را در میان سه کشور – هند، ایران و افغانستان ایجاد خواهد کرد و استفاده از این بندر، به عنوان یکی از مراکز منطقه یی برای حمل و نقل دریایی در ایران نیز است.

قابل ذکر است، قرار است این بندر تا پایان سال ۲۰۱۸ به طور کامل به بهره برداری سپرده شو؛ زیرا دهلی نو متعهد به توسعۀ یک منطقه تجارت آزاد در اطراف بندر است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

دکمه دوست نداشتن(دیسلایک) به شبکه اجتماعی فیس‌بوک اضافه خواهد شد

مارک زاکربرگ در  یک کنفرانس اعلام کرد که، کاربران فیس‌بوک مدت‌هاست انتظار امکان استفاده از کلید دیسلایک و یا عدم

مصئون ترین خطوط هوایی(شرکت های هوانوردی) جهان

مرکز تحقیقاتی ارزیابی اطلاعات حوادث طیارههای مسافربری آلمان که از سال 1973 ثبت اطلاعات حوادث طیاره های مسافربری را آغاز

ساخت شهر خودروها در کره جنوبی

قرار است کره جنوبی یک شهر جدید و مخصوص خودروهای بدون راننده با مساحت 35 هکتاری را به هزینه 17

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*