English | دری

Breaking News

گزارش وضعیت نفوس افغانستان در سال 2015

گزارش وضعیت نفوس افغانستان در سال 2015

وزارت اقتصاد در همکاری با صندوق جمعیت ملل متحد، گزارش وضعیت نفوس جهان در سال 2015 را تحت عنوان “پناهگاهی در برابر بحران”  که ضمن تمرکز بر وضعیت افغانستان، به نیازمندهای زنان و دختران در شرایط وقوع منازعه و فجایع طبیعی می پردازد، منتشر نمود.

به اساس این گزارش، امروز 100 میلیون نفر در سراسر جهان  به مساعدت های بشردوستانه نیازمندند و 26 میلیون نفر از این تعداد را زنان و دختران نوجوانی که در سنین باروری بسر می برند، تشکیل می دهند که با توجه به وقوع بحران های انسانی در نتیجۀ جنگ های مسلحانۀ طولانی مدت، فجایع طبیعی ویرانگر و تحرکات جمعیتی عظیم، نشر این گزارش در افغانستان بیش از هر زمان دیگری ضروری پنداشته می شود.

بنا به گزارش وضعیت نفوس جهان در سال 2015، زنده ماندن یا مردن زنان و دختران در شرایط بحرانی به میزان زیادی وابسته به دسترسی آنها به خدمات اولیۀ صحت درزمینه باروری، همچون خدمات قابلگی، می باشد.

داکتر ویلفرد اوچان، مسئول صندوق جمعیت ملل متحد برای افغانستان می گوید: “موضوع رسیدگی به نیازهای صحی و حقوق زنان و نوجوانان را نباید صرفاً بعد از وقوع شرایط بحرانی انسانی و در قالب واکنش های انساندوستانه مورد توجه قرار داد. زنان باردار یا دختران نوجوانی که از خشونت جنسیتی جان سالم بدر برده اند، به اندازۀ آب، غذا و سرپناه به خدمات نجات بخش نیاز دارند.”

برآورده کردن نیازهای صحی و حقوق زنان و نوجوانان نه تنها یک امر ضروری پنداشته می شود بلکه همچنین می تواند روند نجات از بحران را تسریع نماید. بنابراین، ضروری است تا پناهگاه های مستحکم تر و انعطاف پذیرتری را برای آنها ایجاد کنیم تا بتوانند از بحران هایی که صحت، حقوق و آیندۀ آنها را به خطر می افگنند، جان سالم بدر ببرند.

قابل ذکر است که در حال حاضر 7،4 میلیون افغان نیازمند مساعدت های انساندوستانه هستند و 3،4 میلیون نفر آنها به مداخلات و برنامه های نجات بخش نیاز دارند. با این حال، در سال 2015، تنها 5،4 میلیون دالر جهت تأمین مساعدت های انساندوستانه اختصاص یافته است که از رقم 6،1 میلیون دالر پایین تر می باشد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

ثبت 7 میلیون افراد مستحق در کشور از طریق برنامه اسکوب

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کننده گان در افتتاحه برنامه توزیع مساعدت ها برای خانواده های

سیاست پولی افغانستان برای حفظ ثبات نرخ پول افغانی

خان افضل هده وال سرپرست د افغانستان بانک می گوید برای اینکه ارزش پول افغانی ثابت نگهداشتن ارزش پول افغانی

امضای تفاهم نامه همکاری های علمی و اکادمیک میان وزارت امور داخله و دانشگاه امریکایی افغانستان

تفاهم نامه همکاری های علمی و اکادمیک میان وزارت امور داخله و دانشگاه امریکایی افغانستان در نشستی که به همین

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*