English | دری

Breaking News

کمک 12 میلیون یوروی اتحادیه اروپا به مسلمانان میانمار

کمک 12 میلیون یوروی اتحادیه اروپا به مسلمانان میانمار

کمیسر مدیریت بحران و کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا پس از بازدید از وضعیت مسلمانان ایالت آراکان در میانمار، گفته است که این اتحادیه 12 میلیون یورو به آنها کمک می کند.

کریستوس استیلیایندس، کمیسر مدیریت بحران و کمک بشردوستانه اتحادیه گفت: مهاجرت اجباری مسلمانان آراکان به کشورهای همسایه، ناراحت کننده و ارائه کمک و تامین شرایط زندگی مناسب برای آن‌ها بسیار مهم است.

کمیسر مدیریت بحران و کمک بشردوستانه اتحادیه افزود: “اتحادیه اروپا در چارچوب برنامه کمک رسانی خود به کشورهای آسیای جنوب شرقی و حوزه اقیانوس آرام، بالغ بر 12 میلیون یورو برای سرمایه گذاری در امور بشردوستانه در منطقه جنگ زده آ‌راکان اختصاص داده است”.

گفته می شود بیش از 300 هزار نفر از مسلمانان این منطقه که از آن زمان تاکنون با تبعیض اکثریت جمعیت بودایی مواجه بوده اند، این کشور را ترک کرده و در بنگلادش زندگی می کنند.

در این حال، سازمان ملل متحد گفته است که حدود 130 هزار نفر دیگر از ماه اکتبر سال گذشته و در پی حملات هدفمند و آزار و اذیت سربازان و اکثریت بودائیان ایالت آراکان میانمار به بنگلادش گریخته‌اند.

در این رابطه دولت میانمار برای رفع اختلافات و مشکلات میان مسلمانان و بودائیان، سیاست کوچ اجباری مسلمانان روهینگیایی از منطقه آراکان را اتخاذ کرده است.

مسلمانان این ایالت و فعالان حقوق بشری می‌گویند نیروهای دولتی در حملات خود به اعدام‌های خودسرانه، تجاوز و آتش زدن صدها منزل روستاییان دست‌ زده‌اند.

لازم به ذکر است که دولت میانمار با تصویب قانونی از سال 1982 تابعیت میانمار را از مسلمانان منطقه آراکان که یک میلیون و صد هزار نفر جمعیت دارند، سلب کرد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

امسال در راس پر درآمد ترین های سال رابرت دونی قرار گرفته است

رابرت داوني جونيور يك بار ديگر در راس پردرآمدترين بازيگران سال قرار گرفت. به گزارش از لاس انجلس تايمز، فوربس

17شرکت و 7تبعه روسیه شامل لست تحریم امریکا گردید

بر اساس اعلامیه منتشر شده در سایت وزارت خزانه داری امریکا، “دمیتری کوزاک” (Dmitry Kozak) معاون نخست وزیر روسیه، “ایگور

پنجاه و سه میلیون دالر جواهرات در فرانسه در روز روشن دزدی شد

يك مرد مسلح از يك نمايشگاه جواهرات در فرانسه به ارزش 53 ميليون دالر جواهرات را به سرقت برده است.

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*