English | دری

Breaking News

کمک ٣٣ میلیون افغانی به ۱۰۸ اتحادیۀ روستایی

کمک ٣٣ میلیون افغانی به ۱۰۸ اتحادیۀ روستایی

وزارت احیا و انکشاف دهات، به منظور ارتقاى توانمندی مالی اتحادیه‌های روستایی برای اعطای قرضه به مردم، ٣٣ میلیون افغانی را به ده ها  اتحادیه‌ کمک کرد.

معراج الدین شمس معین مالی و ادرای وزارت احیاء و انکشاف دهات گفت که باشندگان روستا‌ها می‌توانند با دریافت این قرضه‌ها که بین ۱۸۵ هزار افغانی تا ۳۱۰ هزار افغانی می‌باشد، برای رشد و تقویت فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی در روستا‌ها استفاده کنند.

معین مالی و ادرای وزارت احیاء و انکشاف دهات افزود که این پول، از سوی بانک جهانی پرداخت شده و قرار است از سوی اتحادیه‌های روستایی در ٢۴ ولسوالی پنج ولایت، هرات، بلخ، پروان، بامیان و ننگرهار به قرضه گیرندگان داده شود.

رحمت الله قریشی مسوول برنامه کمک به اتحادیه‌هایی روستایی گفت که با عملی شدن این برنامه، برای سه هزار زن و مرد روستایی به گونه مستقیم و برای نه هزار تن دیگر به شکل غیرمستقیم، زمینۀ اشتغال فراهم خواهد شد.

وی افزود، اتحادیه‌ها، متناسب با نیاز مردم، از این پول ماشین آلات و اقلام فنی مورد نیاز برای کار آن‌ها از جمله ماشین‌های خیاطی و کارگاه قالین بافی را تهیه می‌کنند و قرضه گیرندگان، باید طبق یک قرارداد پول آن را از طریق عایدی که به دست می‌آوردند، پرداخت کنند.

بسم الله فایض منشی اتحادیه سروستان ولایت هرات که از این کمک مالی مستفید شده است گفت که این برنامه، زمینه اشتغال را برای زنان زیادی که تحت پوشش این اتحادیه هستند فراهم خواهد کرد.

مسوولان وزارت احیاء و انکشاف دهات می‌گویند که کمک مالی تازه از طریق برنامه ملی انکشاف صنایع روستایی این وزارت صورت می گیرد و این اداره، از روند مصرف آن نیز نظارت خواهد کرد.

قابل یاد آوریست که برنامه مذکور، هفت سال قبل به هدف رشد اقتصاد روستایی، تقویت سرمایه گذاری محلی، افزایش عواید و ایجاد شغل برای زنان و مردان روستایی روی دست گرفته شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

سیگار:نحوه مصارف کمک های امریکا در وزارت صحت عامه افغانستان نگران کننده است

اداره مفتش خاص امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) از نحوه مصرف کمک های ایالات متحده در وزارت صحت عامه افغانستان

برگزاری نشست اختتامیه پروسه تطبیق تعیین و تثبیت مالیات اصناف

نشست اختتامیه پروسه تطبیق تعیین و تثبیت مالیات اصناف از سوی ریاست عواید زون مرکز  وزارت مالیه در خیبر هال

بیش از 23 میلیون افغانی افزایش درعواید اداره مستوفیت سمنگان

مسوولین اداره مستوفیت سمنگان از افزایش عواید این اداره در سال روان خبر داده میگوید، درسال جاری عواید اداره مستوفیت

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*