English | دری

کاهش 50 درصدی در نرخ رومینگ شبکه های مخابراتی اروپا

کاهش 50 درصدی در نرخ رومینگ شبکه های مخابراتی اروپا

هزینه برقراری تماس در اروپا با کاهش ۲۱ درصدی به‌ دقیقه ‌ای ۱۹ سنت رسیده و تما س‌ های دریافتی ۳۰ درصد ارزان‌ تر شده‌ اند.Connected

به دنبال اجرای قوانین جدید اتحادیه اروپا مبنی بر حذف تدریجی خدمات رومینگ، هزینه استفاده از سرویس مذکور در سراسر کشورهای این منطقه ۵۰درصد کاهش یافت.

بر بنیاد گزارش سال گذشته برای نخستین بار طرح کاهش قیمت خدمات رومینگ در کشورهای اروپایی به اجرا درآمد و در این راستا کمیسیون اروپا هفته گذشته اعلام کرد که از سه‌ شنبه هفته جاری هزینه استفاده از این خدمات در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۵۰ درصد کاهش میابد.

لازم به ذکر است که با این اتفاقات جدید هزینه برقراری تماس در اروپا با کاهش ۲۱ درصدی به‌ دقیقه ‌ای ۱۹ سنت رسیده و این در حالی است که تماس ‌های دریافتی ۳۰ درصد ارزان ‌تر شده ‌اند و هزینه هر دقیقه آن‌ ها از ۷سنت به ۵ سنت کاهش یافته است.

علاوه بر این، هزینه ارسال پیا مک با کاهش ۲۵ درصدی ۶ سنت محاسبه می‌ شود و در مقابل، هزینه استفاده از خدمات اطلاعاتی با کاهش ۵۵.۵ درصدی مواجه شده است و کاربران که تا پیش از این مجبور بودند برای استفاده از یک مگابایت اینترنت ۴۵ سنت بپردازند، از این پس فقط ۲۰ سنت پرداخت میکنند.

 با اجرای این قانون تمام اپراتورهای مخابراتی در اروپا موظف شده‌ اند که از این پس قبل از آغاز سفر مشترکان خود هزینه خدمات رومینگ را به طور دقیق به آنها اعلام کنند و این امکان را به شما بدهند تا در جریان سفرهای اروپایی کمترین هزینه را برای استفاده از خدمات مخابراتی بپردازید.

این کاهش قیمت‌ ها در حالی صورت می‌ گیرد که کمیسیون اروپا در ماه فیبروری از سال جاری میلادی با انجام یک بررسی متوجه شد کمتر از ۱۰ درصد مردم در جریان سفرهای داخل اروپا از تلفن همراه خود استفاده می ‌کنند و مهمترین دلیل در این زمینه نگرانی از هزینه ‌های بعدی است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
roomingrooming in europe

مقالات مرتبط

سامسونگ ساعت هاي دستي هوشمند را به نمايش گذاشت

شركت سامسونك ساعت هاي دستي هوشمند (Smart Watches) را به نمايش گذاشت. اين ساعت ها ميتواند باتيليفون هاي موبايل پيشرفته

نهمین جلسه کارمندان ارشد پروسه استانبول- قلب آسیا در بجینگ برگزار گردید

به تاریخ 10 جولای 2014 به ریاست مشترک جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری مردم چین نهمین جلسه مقامات ارشد پروسه

خریدی شرکت مخابراتی Alcatel- lucent از سوی نوکیا قطعی شد

خرید شرکت Alcatel-Lucent به طور قطعی تحقق پیدا خواهد کرد و نوکیا بودجه لازم برای این کار را از طریق

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*