English | دری

Breaking News

کاهش ۴۷ درصدی بارنده‌گی‌های امسال در حوزۀ دریایی کابل

کاهش ۴۷ درصدی بارنده‌گی‌های امسال در حوزۀ دریایی کابل

مسؤولان حوزه‌ی دریایی کابل می‌گویند که کاهش ۴۷ درصدی بارنده‌گی‌های امسال در حوزه‌ی دریایی کابل، نگران‌کننده است و این‌کار سبب مشکلات زیاد شده‌است.

 آنان خشک‌سالی‌های امسال را در کشور به‌ویژه در ولایت کابل بسیار زیانبار می‌دانند و می‌گویند که آنان برای جلوگیری از زیان‌های ناشی از خشک‌سالی‌های امسال، شماری‌از تدابیری را روی‌دست گرفته‌اند.

 معروف مسیر، رییس حوزه‌ی دریایی کابل گفت: “ناگزیری‌های وجود دارد و در قسمت مدیریت آب‌های این حوزه، مسؤولیت داریم و در این رابطه پلان‌های تدابیری را به‌خاطر استفاده از آب در سطح حوزه‌های فرعی هدایت داده‌ایم تا زمانی‌که ما از آب کمی‌ که وجود دارد استفاده خوب و مؤثر نمایم تا حداقل همان رسک‌هایی‌که در خشک‌سالی وجود دارد، آن‌را کم بسازیم.”

از سوی دیگر، شماری‌از باشنده‌گان پایتخت با نگرانی‌از کاهش روزافزون سطح آب‌های زیرزمینی، حکومت را در تأمین آب بهداشتی آشامیدنی در بخش‌هایی از کابل ناتوان می‌دانند.

آنان می‌گویند که درحال حاضر بخش زیادی از پایتخت با کمبود آب روبه‌رو بوده و در بیش‌از یک ماه گذشته، سه تا پنج‌متر سطح آب‌های زیرزمینی کاهش یافته‌اند.

در این حال، مسؤولان وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گویند که درحال حاضر در کنار کابل، بیش‌از ۲۰ولایت کشور با خشک‌سالی روبه‌رواند و زیان‌های ناشی‌از خشک‌سالی امسال در بخش‌های از کشور سبب بی‌جاشدن گروهی از مردم نیز شده‌است.

گفتنی است که افغانستان از جمله کشورهایی با بیشترین منابع آب‌های روان در منطقه است، اما خشک‌سالی‌ها و کمبود آب آشامیدنی و آب برای کشت از مشکلات دوامدار در کشور بوده‌است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

پروگرام غذائی جهان آسیب دیده گان حادثه سیلاب ولایت بغلان مواد غذایی توزیع میکند

پروگرام غذائی جهان برای 1600 نفر از سیلاب زدگان ولسوالی گذرگاه نور ولایت بغلان مود غذایی توزیع کرد. بسکیت با

ساخت ۵ استادیوم و 5 آکادمی کریکت در کشور

مسوولان فدراسیون کریکت کشور می گویند که ۵ استادیوم و 5 آکادمی کریکت در 5 منطقه کشور به کمک دولت

بهره برداری ۱۴ پروژه انکشافی در ولایت زابل

مسؤول ساحوی برنامۀ همبستگی ملی وزارت احیا و انکشاف دهات درولایت زابل می‌گوید که ۱۴ پروژی حفظ و مراقبت و

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*