English | دری

Breaking News

پرفروش‌ترین‌ فیلم های سینمای جهان در سال ۲۰۱۷

پرفروش‌ترین‌ فیلم های سینمای جهان در سال ۲۰۱۷

در رتبه بندی پرفروش‌ترین فلم‌های سال ۲۰۱۷، انیمیشن “دیو و دلبر” با فروش بالغ بر ۱.۲۶ میلیارد دالر در ربته نخست، فلم اکشن و هیجانی “سرنوشت خشمگین ۸” با فروش ۱.۲۳ میلیارد در رتبه دوم و انیمیشن “من نفرت ‌انگیز ۳” با فروش ۱.۰۳ میلیارد دالر در رتبه سوم قرار گرفته است.

در میان تمام فلم‌هایی که در سال ۲۰۱۷ در سینماهای جهان اکران شد، تنها سه فیلم “دیو و دلبر”، “سرنوشت خشمگین” و انیمیشن “من نفرت‌انگیز ۳” توانستند به فروشی بالغ بر یک میلیارد دالر در گیشه جهانی دست یابند.

همچنان جدیدترین قسمت فیلم “جنگ ستارگان” که تاکنون به فروش خوبی دست یافته است، نیز در ادامه اکران خود در سال ۲۰۱۸، میلیارد دالری خواهد شد.

فیلم ابر قهرمانی “مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه” که شانزدهمین فلم در دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود، با فروش بیش از ۸۸۰ میلیون دالر رتبه چهارم را در اختیار بگیرد.

در این حال قسمت دوم فیلم “گرگ جنگجو” با فروش ۸۷۰ میلیون دالر پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای چین شده و پنجمین فلم پرفروش سال ۲۰۱۷ میلادی نام گرفت.

این فیلم رکوردهای فراوانی را در سینماهای چین شکسته و اولین فیلم غیر هالیوودی است که در فهرست ۱۰۰ فلم پرفروش‌ تاریخ سینما قرار گرفت.

در رتبه‌های ششم تا دهم فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷ نیز به ترتیب قسمت دوم “نگهبانان کهکشان” با ۸۶۳ میلیون دالر، “ثور: راگناروک” با ۸۲۱ میلیون دالر، “دزدان دریایی کارائیب: مرد مرده قصه نمی‌گوید” با ۷۹۴ میلیون دالر و فیلم ترسناک “آن” با ۶۹۸ میلیون دالر قرار گرفته‌اند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

ناشر فرانسوی برای اسکارلت جوهانسون بازیگر هالیوود غرامت پرداخت

اسکارلت جوهانسون بازیگر هالیوودی که سال پیش ناشر فرانسوی را به دادگاه کشیده بود، موفق شد از او غرامت بگیرد. 

تجلیل از روز جهانی کتاب در کابل

مقامهای وزارت اطلاعات و فرهنگ با تجلیل از روز جهانی کتاب می گویند که برای ترویج مطالعه کتاب در کشور،

حذف فیلم افغانی “اتوپیا” از اسکار

فیلم «اتوپیا» به کارگردانی حسن ناظر با فیلم نامه امیر آقایی بازیگر سینمای ایران و بازی همایون ارشادی که به

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*