English | دری

Breaking News

پادشاه سوازیلند طلاق را در کشورش ممنوع کرد

پادشاه سوازیلند طلاق را در کشورش ممنوع کرد

امسواتی سوم، پادشاه ۴۹ ساله سوازیلند که کشورش را با نظام سلطنت مطلقه اداره می کند، با اعلام اینکه ازدواج در کشورش بازگشت ندارد، طلاق را در این کشور ممنوع کرد.

امسواتی سوم، که دارای مدرک دکترای از دانشگاه آکسفورد انگلیس است، چندی پیش گفته بود: “در فرهنگ سوازی هرگاه ازدواج صورت گیرد راه عقبگردی وجود ندارد و از این پس در فرهنگ و زبان رسمی سوازی هیچ واژه ای به نام طلاق وجود نخواهد داشت”.

بر اساس گزارش سایت خبری آمریکایی “کوارتز آفریکا”، پادشاه سوازیلند گفته است که طبق قانون جدید کشوری، هیچ کس حق طلاق ندارد و حتی طبق یک فرآیند خاص موسوم به “کمبویسلا اخاوا” افراد طلاق داده شده نیز می توانند حتی به اکراه به همسر خود رجوع کنند.

از سوی دیگر، چند همسری امری رایج در سوازیلند است و خود امسواتی سوم دارای ۱۵ همسر است و هرساله با کمک ملکه مادر در یک مراسم سنتی هشت روزه موسوم به ‘امهالازا’ (رقص نی) همسر جدیدی را از میان دختران برگزیده کشور انتخاب و به همسری خود در می آورد.

در این حال، هیچ شهروندی تاکنون به خود اجازه نداده است در زندگی خانوادگی خود کلامی از طلاق بر زبان بیاورد، چرا که نه طرفین ازدواج از این پس جرات می کنند سخنی خلاف نظر پادشاه بر زبان بیاورند و نه قانون جدید به اجرای قوانین قبلی تمکین می کند.

قابل ذکر است، در واتیکان مرکز استقرار رهبران کاتولیک های جهان نیز طلاق وجود ندارد و در کشور فیلیپین نیز طلاق امری غیر قانونی است، اما سوازیلند نخستین کشور از ۵۶ کشور آفریقایی است که از این پس به این اصل اجتماعی به عنوان یک قانون تن نخواهد داد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

ساخت نخستین سریال هنری در کابورا پرودکشن

کارگردان سریال شیرین می گویند که این سریال نخستین سریال هنری کابورا پرودکشن است که تا ۱۰ روز دیگر از

شاهرخ خان و كاجول يكبار ديگر در كنارهم قرار ميگيرند

شاهرخ خان و كاجول يك بار ديگر در كنار هم در پرده ظاهر ميشوند. شاهرخ خان و كاجول هنرمندان مشهور

افتتاح نمایشگاه کتاب از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ

وزارت اطلاعات و فرهنگ بطور مشترک با انجمن نشراتی سرورکاینات  نمایشگاه کتاب که در آن پانزده هزار عنوان کتاب به

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*