English | دری

Breaking News

وضع مقررات جدید از سوی آکادمی اسکار

وضع مقررات جدید از سوی آکادمی اسکار

آکادمی اسکار مقررات جدیدی که روی بزرگترین تعداد شرکت کنندگان تاثیر می‌گذارد، را وضع کرده است که یکی از آنها یک پیروزی بزرگ برای شبکه نتفلیکس می باشد.

بر اساس مقررات جدید، استودیوها، باید توزیع‌کنندگان و فیلمسازان از یک پست‌خانه مورد تایید آکادمی استفاده کند تا محتوای چراغ‌ سبز گرفته جوایز از فیلم‌های تاییدشده را برای اعضای آکادمی بفرستد.  چه آن محتوا فیزیکال و چه دیجیتال باشد.

همچمنان، هیچ فیلمی نمی‌تواند بیش از ۴ نمایش و جلسه پرسش و پاسخ پس از کسب نامزدی برگزار کند آن هم بدون توجه به بخش یا کشوری که رخداد در آن برگزار می‌شود.

علاوه بر آن، این قانون جدید ۲ نمایش اضافه‌ای که در حال حاضر در اختیار نامزدهای بخش‌های مستند یا فیلم خارجی زبان قرار دارد را از بین می‌برد.

از این به بعد، اکادمی آسکار تنها فیلم‌های مستندی را شایسته دریافت اسکار می‌داند که یک جایزه معتبر از یک فستیوال فیلم رقابتی بدون توجه به هر نمایش عمومی قبلی یا توزیع توسط ابزار غیرسینمایی دریافت کرده باشند.

 لیست فستیوال‌ها و جوایز اواخر بهار اعلام خواهد شد اما این یک پیروزی غیرقابل انکار برای نتفلیکس، غول صنعت استریمینگ است که هر سال مجموعه‌ای از فیلم‌های مستند را قابل رقابت می‌کند و حالا می‌تواند کاری کند که در صورت پیروزی مستندها در یک فستیوال، حتی بدون نمایش سینمایی، آنها را به اسکار برساند.

همچنان تعداد بیشتری از فیلم‌ها به لیست بلندبالای شرکت‌کنندگان سالانه اضافه خواهد شد و داوران باید برای تهیه لیست نهایی خود تلاش بیشتری کنند.

از سوی دیگر، پیش از این تنها یکی از تهیه‌کنندگان می‌توانست کنار کارگردان در لیست اسکار قرار بگیرد اما با قوانین جدید، سه تهیه‌کننده می‌توانند برای یک فیلم نامزد شوند و اگر درخواستی که در حال حاضر مطرح شده مورد قبول واقع شود، تهیه‌کننده چهارم هم می‌تواند اضافه شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

آغاز برنامه توزیع قرطاسیه به شاگردان بی بضاعت معارف

برنامه توزیع هزارن قلم قرطاسیه باب که طی برنامه هدیه تلویزیون ملی جمع آوری گردیده بود، با اشتراک دکتر اسدالله

معرفی برنده جایزه “تی.اس. الیوت”

“اوشن ویونگ” شاعر جوان ویتنامی ـ آمریکایی با اولین مجموعه شعر خود جایزه ۲۵ هزار پوندی “تی.اس. الیوت” که از

برگزاری محفل مشاعره در ولایت کندز

محفلی مشاعره تحت عنوان “ریدی گل” برای گرامیداشت و حمایت از صلح و همزستی مسالمت آمیز،از طرف انجمن ادبی و

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*