English | دری

Breaking News

هیئت بانک جهانی زمینه های همکاری با ازبکستان را بررسی نمودند

هیئت بانک جهانی زمینه های همکاری با ازبکستان را بررسی نمودند

به روز یکشنبه هیئتی از بانک جهانی به ریاست مارک وودوارد کارشناس مسائل اجتماعی از نهادهای اجتماعی و کاری ازبکستان دیدار کرد.

در این سفر نماینده بانک جهانی با مقامات وزارت کار و امور اجتماعی، شورای فدراسیون اتحادیه‌های کارگری و اتاق تجارت و صنایع ملاقات کرد و چگونگی و چشم انداز همکاری‌ها بین ازبکستان و بانک جهانی بررسی شد.

در این سفر همچنین از نتایج فعالیت کارشناسان نظارتی بانک جهانی که در سال گذشته به این کشور سفر کرده بودند مطلع شدند. گروه کارشناسان نظارتی مواردی مانند پیشرفت در بخش پنبه، حضور کودکان در برداشت پنبه و همچنین همکاری دولت ازبکستان با سازمان جهانی کار در مورد برنامه‌های کار کودکان در این کشور را مثبت ارزیابی کرد.

بر اساس این گزارش، در این دیدارها ضمن بررسی عملکرد کاری سال گذشته در ازبکستان، بین بانک جهانی و سازمان جهانی کار یادداشت تفاهم امضا شد.

این گزارش افزود: طبق یادداشت فوق انجام تحقیقات در واحدهای کشاورزی (تاثیر ماشینی شدن بر بازار کار و استخدام نیروهای کار در بخش کشاورزی)، برقراری یک روش ارتباط معکوس و نظارت طرف سوم بر طرح‌هایی که در ازبکستان با کمک مالی بانک جهانی اجرا می شود، در حال تدوین است.

طی این سفر همچنین مسائل مربوط به برگزاری «میزگرد» با مشارکت مقامات بانک جهانی، سازمان جهانی کار و دیگر سازمان‌های بین المللی بررسی شد.

ازبکستان در سال 1992 میلادی به عضویت بانک جهانی درآمد و این بانک از سال 1995 میلادی برای اجرای طرح‌هایی در زمینه‌های خصوصی سازی، رشد بخش مالی، مدرنیزه کردن بخش زراعت، الکتروانرژی، بهبود زیربنا های اجتماعی، صحت و معارف به ازبکستان نزدیک به 2 میلیارد الر قرضه اختصاص داده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

پنجاه میلیون دالر از کمک های امریکا بدون کدام نظارت و تفتیش به مصرف رسیده است

مفتش خاص برای بازسازی افغانستان که یک نهاد نظارتی از طرف دولت ایالات متحده امریکا میباشد، نقایص جدی رادر اعطای

اهدا ۹۹ درصد سهام فیسبوک به سازمان های خیریه

“زوکربرگ” موسس شبکه اجتماعی فیس بوک در صفحه رسمی اش اعلام کرده است که٬ او و همسرش “پریسیلا چن” پس

کاهش ۶۲ درصدی سفارش های دریافتی در صنعت کشتی سازی چین

وزارت صنعت و فن آوری اطلاع رسانی چین اعلام کرده است که صنعت کشتی سازی این کشور زمانی رتبه سوم

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*