English | دری

Breaking News

هشدار سازمان بین المللی کار از افزایش میزان بیکاری در جهان

هشدار سازمان بین المللی کار از افزایش میزان بیکاری در جهان

سازمان بین‌المللی کار طی گزارشی اعلام کرد نرخ بیکاری در جهان در پنج سال آینده به ۱۱ درصد افزایش خواهد یافت و نابرابری اقتصادی نیز در جهان گسترش می یابد.

سازمان بین المللی کار زیر نظر سازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرده است تعداد بیکاران در جهان در سال 2019 از 201 میلیون نفر کنونی به 212 میلیون نفر افزایش خواهد یافت.
گای رایدر، مدیر سازمان بین المللی کار، طی اظهاراتی ادامه داد اقتصاد جهانی در حال تجربه نرخ رشد متوسط است و این مسئله نیز پیامدهایی را در بر خواهد داشت.
سازمان بین المللی کار در چشم انداز خود نسبت به شرایط اشتغال در سال 2015 اعلام کرد تا سال 2019 باید 280 میلیون فرصت شغلی در جهان ایجاد شود تا فاصله ایجاد شده در بازار کار به علت بحران های مالی، از بین برود.
رایدر افزود این آمارها نشان می دهد که شرایط اشتغال جهان با حد مطلوب فاصله زیادی دارد.
گزارش سازمان بین المللی کار می افزاید علی رغم بهبود وضعیت اشتغال در برخی کشورها، نرخ بیکاری در تعدادی از کشورهای پیشرفته اروپایی همچنان در شرایط نگران کننده ای قرار دارد.
رایدر ادامه داد اتخاذ سیاست های ریاضت اقتصادی در کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی به شکل تأسف باری به افزایش بیکاری در این کشورها منجر شده است.
این گزارش می افزاید پیش بینی ها از افزایش نرخ بیکاری در آلمان به عنوان بزرگ ترین اقتصاد اروپا تا سال 2017 حاکی است و نرخ بیکاری فرانسه نیز تا این سال تنها به زیر دو رقم کاهش خواهد یافت.
بر اساس اعلام این گزارش بیشترین قشری که از شرایط پیش روی بیکاری ضربه خواهند خورد جوانان بین 15 تا 24 سال خواهند بود که با نرخ بیکاری 13 درصدی در سال 2014، سه برابر افراد بالغ با بیکاری مواجه بوده اند.
سازمان بین المللی کار اعلام کرده است کاهش جهانی قیمت نفت می تواند شرایط اشتغال را در کشورهای آفریقایی، آمریکای لاتین و جهان عرب به شدت تحت تأثیر قرار داده و آن را افزایش دهد.
این سازمان اعلام کرده است که در حال حاضر یک نفر از هر 10 نفر شاغل در جهان با دستمزد روزانه کمتر از 1.5 دلار با مشکل فقر مفرط مواجه هستند.
یکی از تأسف بارترین بخش های گزارش سازمان بین المللی کار نشان دهنده این واقعیت تلخ است که حدود 30 تا 40 درصد از کل درآمد جهان به 10 درصد ثروتمند جهان اختصاص دارد و 10 درصد فقیر جهان تنها سهمی 2 تا 7 درصد از کل درآمد جهان را دریافت می کنند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

اتخاذ سياست هاي جديد مالي گروه جي 20 براي رشد اقتصادي جهان

مقامات ارشد امور مالی گروه جي 20 (بيست اقتصاد بزرگ جهان )توافق کردند با اجرای سیاست های مالی،اقتصاد جهانی را

مردم روسیه 10 درصد درآمده خویش را بخاطر کاهش قیمت نفت از دست خواهند داد

وزیر سابق اقتصاد روسیه اعلام کرد درصورت تثبیت قیمت نفت در محدوده 40 دالر، تا سه سال آینده مردم این

بيل گيتس دوباره عنوان ثروتمند ترين فرد جهان را بدست آورد

بر اساس شاخص میلیاردرهای سایت بلومبرگ که به رتبه‌بندی روزانه 300 نفر اول ثروتمندترین افراد دنیا می‌پردازد، ثروتمندترین افراد جهان

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*