English | دری

Breaking News

هدر رفتن صدها میلیون‌ دالر در پروژه‌های بازسازی افغانستان

هدر رفتن صدها میلیون‌ دالر در پروژه‌های بازسازی افغانستان

سازمان ویژه بازرسی بازسازی افغانستان “سیگار” در تحقیقات جدید اش گفته است، در ۴۴ پرونده ساخت و ساز بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ در افغانستان، میلیون‌ها دلار پول مالیات دهندگان آمریکایی به هدر رفته است.

 در این گزارش آمده است که از پروژه‌هایی به ارزش مجموعا ۱/۱ میلیارد دلار، حدود دو سوم این پروژه‌ها براساس قرارداد پیش نرفته، یک سوم آنها برای ساکنان مخاطره آمیز تشخیص داده شدند، یک چهارم از این ساخت و سازها نیز برای ماه‌ها به تاخیر افتاده‌اند و هفت مورد از پروژه‌های تکمیل شده هرگز از سوی ساکنان افغان خود مورد استفاده قرار نگرفته‌اند.

 از طرف دیگر، با وجود اینکه تعدادی از این پروژه‌ها تکمیل شده و آماده بهره‌برداری‌اند اما هیچ نهاد و سازمان افغانی نیست که بتواند از آنها بهره‌برداری کند.

در این گزارش به دو موضوع مهم به عنوان عوامل خوش بینی نسبت به آینده این پروژه‌ها اشاره شده است: یک اینکه وزارت دفاع به بیش از ۸۰ درصد توصیه‌های این آژانس عمل می‌کند و دو اینکه دولت افغانستان تحت مدیریت اشرف غنی، رئیس جمهوری متعهد شده تا با فساد گسترده در بخش‌های مختلف دولت فدرال مبارزه کند.

این در حالی است که تضعیف اوضاع امنیتی افغانستان پس از خروج نیروهای آمریکایی و پیشروی‌های طالبان در بخش‌هایی از این کشور دسترسی به بسیاری از مناطق را برای بازرسان این دیده بان دشوار کرده بود و همچنان هنوز نامشخص است که دولت افغانستان و نیروهای امنیتی آن چگونه خواهند توانست مسئولیت تاسیساتی را بپذیرند که آمریکا هزینه آنها را پرداخت می‌کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

پاکستان با حضور مهاجرین افغان الی اخیرسال 2015موافقه نموده است

    سرتاج عزیزمشاورامنیت ملی پاکستان اخیراًدرملاقات باجانان موسی زی سفیرافغانستان دراسلام آباد گفت که ما موافق استیم که مهاجرین

يازده كيلومتر سرك در ولسوالي انجيل ولايت هرات جغل اندازي گرديد

مشکلات ترانسپورتی(۳۵) قریه با جغل اندازی ده و نیم کیلو متر سرک در مربوطات ولسوالی انجیل ولایت هرات مرفوع گردید.

هشت هزار و هفتاد و پنج فامیل از پروژهای برنامۀ همبستگی ملی در ولایت لغمان مستفید گردیدند

به مصرف بیش از۵۷میلیون،۴۱۶، هزارافغانی و ده درصد سهم مردم ۴۷ پروژۀ برنامۀ همبستگی ملی وزارت احیا وانکشاف دهات اخیراً

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*