English | دری

Breaking News

مرخصی اجباری کارمندان در ونزوئلا

مرخصی اجباری کارمندان در ونزوئلا

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا دستور داده است، بخاطر وخامت شرایط اقتصادی و کمبود شدید برق در این کشور، به کارکنان بخش دولتی در هر هفته سه روز مرخصی اجباری داده شود که این مرخصی شامل بیش از دو میلیون تن از شاغلان بخش دولتی می‌شود اما کارکنان نهادهای ارائه دهنده خدمات ضروری از این مرخصی مستثنی شده‌اند.

مادورو در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: “دست کم به مدت دو هفته، ما روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه را هم برای بخش دولتی روزهای غیرکاری اعلام کرده‌ایم.”

این تصمیم به منظور مقابله با کمبود شدید برق در کشور گرفته شده است و طبق طرح جیره‌بندی، ساکنان هشت منطقه ونزوئلا به نوبت هر روز تا چهار ساعت قطع برق خواهند داشت. هفته گذشته، دولت ونزوئلا ساعت رسمی را نیز نیم ساعت تغییر داد.

پیشتر، دولت ونزوئلا ساعات کار بخش دولتی را از هشت ساعت به شش ساعت تقلیل داده و تا روز ۶ ژوئن، روز جمعه را تعطیل اعلام کرده بود، اما از به بعد با احتساب تعطیلی آخر هفته، مدت کاری کارمندان به دو روز در هفته ( روزهای دوشنبه و سه‌شنبه )  محدود شده است.

رئیس جمهوری ونزوئلا شرایط دشوار کنونی را به “جنگ اقتصادی” از سوی سرمایه داران و “دشمنان انقلاب” این کشور نسبت داده و از مردم خواسته است با وحدت و حمایت از دولت، در برابر این مشکلات مقاومت کنند.

مشکلات اقتصادی ونزوئلا باعث نارضایی مردم شده و در انتخابات پارلمانی که اواخر سال گذشته برگزار شد، احزاب مخالف دولت توانستند برای اولین بار طی سیزده سال گذشته، اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان را به دست آورند. از آن زمان تا کنون، کشمکش سیاسی بین رئیس جمهوری و پارلمان ادامه داشته و در حالیکه دولت می‌کوشد از اجرایی شدن برخی طرح‌های مصوب پارلمان جلوگیری به عمل آورد، مخالفان در صدد یافتن راه‌هایی برای برکناری آقای مادورو برآمده‌اند.

نمایندگان مخالف در پارلمان قضات دادگاه عالی را، که توسط هوگو چاوز و نیکلاس مادورو و در زمان تسلط حزب آنان بر پارلمان منصوب شده‌اند، به جهتگیری به نفع رئیس جمهوری متهم کرده و گفته‌اند که به تلاش برای برگزاری همه‌پرسی در مورد آینده سیاسی رئیس جمهوری و اعضای دادگاه عالی ادامه خواهند داد.

قابل ذکر است که علاوه بر ادارات و سازمان‌های دولتی، مدارس ابتدایی و متوسطه ونزوئلا هم روزهای جمعه تعطیل خواهد بود و دانش آموزان در هفته، سه روز تعطیلی خواهند داشت.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

تحریم خریداران نفت داعش از سوی آمریکا

بر اساس گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه تحریم هایی علیه چندین شخص و شرکت سوری به ویژه یک

طرح استفاده از بانكنوت هاي پلاستيكي بجاي بانكنوت هاي كاغذي

بانک مرکزی انگلستان قصد دارد، از سال 2016 برای اولین بار بانكنوت های 5 پوندی پلاستیکی با تصویر وینستون چرچیل

وزير ماليه اكراين درخواست 35 ميليارد دالركمك را از غرب نموده است

وزیر ماليه اکراین طي سخنانی برای حفظ دوران اقتصاد این کشور در سال جاری و سال آینده بسته مالی به

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*