English | دری

Breaking News

كمك ٩٠١ ميليون دالرى جاپان برای صحت کودکان و مادران در افغانستان

كمك ٩٠١ ميليون دالرى جاپان برای صحت کودکان و مادران در افغانستان

دولت جاپان به ارزش 9.1 ملیون دالر آمریکایی را برای حمایت از یونیسف جهت ارایه خدمات در زمینه نجات زندگی در همکاری با موسسه جایکا برای پاسخگویی به حقوق و نیازهای فوری کودکان و زنان افغانستان اختصاص داده است . 

این کمک ، یونیسیف و شرکای آن را قادر میسازد تا بیش از 1.4 ملیون نوزاد را به عنوان بخشی از پروگرام معافیت کتلوی واکسین نماید ، بیش از 10 ملیون کودک زیر سن 5 سال را محافظت کند  ، و همچنین به بیش از 2.8 ملیون خانم های در سن بارداری واکسین تیتانوس فراهم نماید. در همین حال ، این کمک مالی به هدف توسعه پایدار سوم (SDG3) کمک خواهد کرد تا زندگی سالم و بهبود رفاه برای کودکان در تمام سنین داشته باشد . مهم این است که این امر در ریشه کن سازی فلج اطفال مخصوصا در افغانستان  که یکی از  تنها سه کشور جهان است که تا هنوز فلج اطفال در آن متوقف نه شده است ، کمک خواهد کرد.

در محفل امضای قرارداد ، فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان گفتند: “افغانستان پیشرفت های چشمگیری در جهت کاهش سطح مرگ ومیر اطفال زیر پنج سال داشته است، که ازسال 2001 تا 2015 از 192 طفل به 55 طفل در هر 1000 تولد زنده کاهش یافته است. بیشترین مرگ و میر در پنج سال اول زندگی قابل وقایه است و ارائه واکسن های با کیفیت به تمامی کودکان واجد شرایط ، یکی از ابزارهای موثر برای جلوگیری از این مرگ و میر میباشد. برای بیش از ده سال، دولت جاپان یک همکار قوی برای دولت افغانستان جهت مطمین بودن دسترسی به واکسن های لازم جهت هرگونه اقدامات معافیتی و مبارزه با فلج اطفال بوده است .”

خانم ادیل خضر نماینده UNICEF در افغانستان میگوید ” مه به مردم و دولت جاپان به خاطر تعهد عمیق و صادقانه شان برای بهبود زندگی کودکان آسیب پذیر در افغانستان ارج میگذاریم ” ما به خاطر تعهد پایدار جاپان و حمایت سخاوتمندانه شان که  نه تنها زندگی کودکان را نجات میدهد بلکه در خاتمه سازی پولیو نیز ارزشمند است  اظهار سپاس می نماییم .

جاپان در زمینه های مختلف از جمله امنیت ، زیرساخت ، زراعت ، توسعه روستایی  ، توسعه انسانی ، معارف ، صحت و همکاری های بشردوستانه کمک های مالی به افغانستان نموده است . 

مجموع کمک های جاپان از سال 2001 به این طرف به حدود 6.6 ملیارد دالر آمریکایی میرسد .

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

امضا موافقت نامه اقتصادی میان وزرای مالیه افغانستان و پاکستان

وزارای مالیه هر دوکشور افغانستان و پاکستان جهت گسترش همکاری های افتصادی ویکتعداد پروژه ها میان دو کشور در حضور

باشندگان تخار به کمک کشور آلمان، صاحب شفاخانه و مکاتب جدید می شوند

یک شفاخانه و سه مکتب در ولایت تخار به روز پنج شنبه رسما افتتاح و به بهره برداری سپرده شدند.

دست آوردهای سفر وزیر مالیه به پاکستان

مقام های حکومت و حدت ملی می گویند که در سفر محمد اکلیل حکیمی وزیر مالیه ی افغانستان به پاکستان

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*