English | دری

Breaking News

قیرریزی و بازگشایی یک جاده در ولایت بلخ

قیرریزی و بازگشایی یک جاده در ولایت بلخ

امروز، جاده میان تقاطع شهر بلخ و پل بنگاله با هزینه 3.32 میلیون یورو که توسط دولت آلمان، از طریق بانک توسعه ای KfW آن کشور تامین گردیده است، به طول 11 کیلومتر‌ پس از بازسازی و قیرریزی، رسما بروی ترافیک بازگشایی گردیده و به نهادهای مسئول دولتی در آن ولایت، تسلیم داده شد.

 نماینده همکاری افغان – آلمان گفت که بازسازی این جاده، نشان دهنده این است که یک ولایت می تواند برخی پروژه هایش را خود، با استفاده از بودجه اختصاصی اش، برنامه ریزی و مدیریت کند.

 وی از ریاست فواید عامه به خاطر گفتگوهای موفق اش با تمام نهادهای ذیدخل به منظور اجرای این پروژه، و سهم گیری در جلب اعتماد مردم به دولت افغانستان، تشکر نموده و افزود: برنامه همکاری افغان – آلمان برای اجرای پروژه های این چنینی،‌ ادامه خواهد یافت.

 این پروژه در قالب صندوق ارتقای زیربنای منطقه ای (RIDF) که یک برنامه انعطاف پذیر و باز، با هدف بهبود زیرساخت های اجتماعی – اقتصادی در ولایت های شمالی افغانستان و ارتقای توانمندی نهادهای محلی برای برنامه ریزی و اجرای پروژه های مختلف می باشد، تطبیق گردید.

 کار ساخت این جاده در حوت 1391، با قیرریزی سطح آن که قبلا جغلریزی شده بود، آغاز گردید و در امتداد آن، آبروها و جوی ها نیز اعمار یا بازسازی شدند. پس از پایان کار این پروژه در جوزای 1394، جاده یادشده اکنون دارای پهنای بیشتر و همچنین ساختارهای محافظت در برابر سیلاب می باشد.

 صندوق ارتقای زیربنای منطقه ای (RIDF) توسط وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان (BMZ) از طریق بانک توسعه ای KfW آن کشور تمویل می گردد و در همکاری با وزارت های مالیه، اقتصاد، انرژی و آب، احیا و انکشاف دهات، معارف، فواید عامه و دیگر نهادها در سطح ولایتی، اجرا می شود.

 قابل ذکر است که صندوق ارتقای زیربنای منطقه ای (RIDF) در حال حاضر، پروژه های زیربنایی را در ولایت های بلخ، بدخشان، بغلان، کندز، سمنگان و تخار اجرا می نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

افزايش قيمت مواد سوخت و مواد خوراكي در ولسوالي هاي كجران و كيتي ولايت دايكندي

گزارش ها از ولايت داي كندي حاكي از آن است كه نرخ مواد خوراكي و مواد سوخت در ولسوالي هاي

بهره برداری از یکصدو سی و پنج باب ذخیره آب در ولایت سمنگان

به منظور حل مشکلات کمبود آب زراعتی زمین های باغی کار یکصدو سی و پنج باب ذخیره آب که این

بهره برداری تعمير اداری برنامه همبستگی ملی در ولایت لغمان

دفتر واحد اداری برنامۀ همبستگی ملی وزارت احیا و انکشاف دهات در ولايت لغمان به هزينه ۱۴ ميليون ۶۱۲ هزار 

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*