English | دری

Breaking News

قیرریزی و بازگشایی یک جاده در ولایت بلخ

قیرریزی و بازگشایی یک جاده در ولایت بلخ

امروز، جاده میان تقاطع شهر بلخ و پل بنگاله با هزینه 3.32 میلیون یورو که توسط دولت آلمان، از طریق بانک توسعه ای KfW آن کشور تامین گردیده است، به طول 11 کیلومتر‌ پس از بازسازی و قیرریزی، رسما بروی ترافیک بازگشایی گردیده و به نهادهای مسئول دولتی در آن ولایت، تسلیم داده شد.

 نماینده همکاری افغان – آلمان گفت که بازسازی این جاده، نشان دهنده این است که یک ولایت می تواند برخی پروژه هایش را خود، با استفاده از بودجه اختصاصی اش، برنامه ریزی و مدیریت کند.

 وی از ریاست فواید عامه به خاطر گفتگوهای موفق اش با تمام نهادهای ذیدخل به منظور اجرای این پروژه، و سهم گیری در جلب اعتماد مردم به دولت افغانستان، تشکر نموده و افزود: برنامه همکاری افغان – آلمان برای اجرای پروژه های این چنینی،‌ ادامه خواهد یافت.

 این پروژه در قالب صندوق ارتقای زیربنای منطقه ای (RIDF) که یک برنامه انعطاف پذیر و باز، با هدف بهبود زیرساخت های اجتماعی – اقتصادی در ولایت های شمالی افغانستان و ارتقای توانمندی نهادهای محلی برای برنامه ریزی و اجرای پروژه های مختلف می باشد، تطبیق گردید.

 کار ساخت این جاده در حوت 1391، با قیرریزی سطح آن که قبلا جغلریزی شده بود، آغاز گردید و در امتداد آن، آبروها و جوی ها نیز اعمار یا بازسازی شدند. پس از پایان کار این پروژه در جوزای 1394، جاده یادشده اکنون دارای پهنای بیشتر و همچنین ساختارهای محافظت در برابر سیلاب می باشد.

 صندوق ارتقای زیربنای منطقه ای (RIDF) توسط وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان (BMZ) از طریق بانک توسعه ای KfW آن کشور تمویل می گردد و در همکاری با وزارت های مالیه، اقتصاد، انرژی و آب، احیا و انکشاف دهات، معارف، فواید عامه و دیگر نهادها در سطح ولایتی، اجرا می شود.

 قابل ذکر است که صندوق ارتقای زیربنای منطقه ای (RIDF) در حال حاضر، پروژه های زیربنایی را در ولایت های بلخ، بدخشان، بغلان، کندز، سمنگان و تخار اجرا می نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

تاسیس يك باب مكتب در ولايت کندهار

به  اساس پیشنهاد ریاست معارف  ولایت کندهار  ومنظوري مقام وزارت معارف مكتب آبتداييه منصور اباد ولسوالی ارغنداب ولایت کندهار  رسما

ايجاد ٩٦ فارم پرورش ماهى در ولایت فراه

از آغاز امسال تا کنون، ٩٦ فارم پرورش ماهى با استفاده از حوض هايى که آب آن از چاه هاى

فراغت صدها نفر عودت کننده و افراد بومی از کورسهای حرفوی در ولایت غور

به 340 نفر عودت کننده وافراد بومی در ولایت غور که از کورسهای حرفوی فارغ گردیده اند، در محفلی به

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*