English | دری

Breaking News

قدردانی از متشبثین افغان در مزار شریف از سوی ادارۀ انکشاف بین المللی امریکا

قدردانی از متشبثین افغان در مزار شریف از سوی ادارۀ انکشاف بین المللی امریکا

برنامۀ کمک به بازسازی افغانستان از طریق ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا از 35 نهاد افغان که در همکاری با برنامه آبادی بیش از 3 میلیون دالر را در توسعه تشبثات خویش جهت ایجاد 700 فرصت شغلی جدید در طول سال‌های آتی سرمایه گذاری نموده‌اند، قدردانی نمود.

سید حامد حسامی، مدیر ساحوی برنامه آبادی در زون شمال، به نمایندگی از ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا از تشبثات کوچک و متوسط افغان که مشارکت‌های شان در زمینۀ سرمایه‌گذاری را با برنامه اتحاد دولتی-خصوصی آبادی بگونۀ موفقانه به اکمال رسانده‌اند، سپاسگذاری نمود.

انجنیر شیر احمد سپاهیزاده رئیس ساحوی تجارت و صنایع گفت: “برنامه آبادی به سکتور خصوصی در ولایت بلخ حمایت حیاتی فراهم می‌کند. این برنامه ما را در خودکفا شدن و ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر کمک می‌کند، و خانواده ها از اینکه شاهد افزایش عاید شان هستند، خوشحال می‌باشد.”

وی افزود که، ما همیشه از برنامه آبادی حمایت کرده‌ایم و همیشه آماد کمک به این برنامه برای انکشاف بیشتر هستیم.

در این برنامه، همکاران در تشبثات کوچک و متوسط پلان‌های رشد تشبثات خود را تعیین و منابع خویش را برای تطبیق آن اختصاص می‌دهند؛ برنامه آبادی باسهمگیری در فراهم آوری تجهیزات و ارائه کمک‌های فنی به آن‌ها جهت بکار انداختن آن در فعالیت‌های تشبث، پلان‌های آن‌ها را مکمل می‌سازد.

تعدادی از سرمایه‌گذاران مذکور  در بخش تولید مواد غذایی و تشثبات زراعتی و تعدادی دیگر در بخش‌های تولید لباس و فرنیچر، تولید مواد ساختمانی، تولید محصولات فلزی، نجاری، چاپ دیجیتل و خدمات ژئوتخنیکی  فعالیت دارند.

قابل ذکر است، برنامۀ آبادی یک پروژه 105 میلیون دالری است که تطبیق آن در ماه اکتوبر 2012 آغاز گردیده و الی اپریل 2017 ادامه داشته و تا اکنون، بیش از 280 اتحادیه دولتی-خصوصی را همراه با تشبثات کوچک و متوسط به ارزش مجموعی 260 میلیون دالر امریکایی ایجاد نموده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

همکاری وزارت اطلاعات و فرهنگ با مراکزاصلاح و تربیت اطفال

داکترکمال سادات، سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ با محمد صدیق صدیقی رییس، رییس عمومی مراکزاصلاح و تربیت اطفال وزارت عدلیه دیدار

تدویر اولین دور برنامه کارآموزی برای فارغین اناث در وزارت عدلیه

آمریت جندر معینیت اداری وزارت عدلیه دولت جمهوری اسلامی افغانستان با همکاری ریاست منابع بشری و همکاری مالی دفتر (GIZ)

سروی ده ها خانواده بیجا شده در سه ولایت شمالی کشور

مسوولان وزارت امور مهاجرین می گویند که 89 خانواده بیجا شده طی سه روز گذشته در این ولایات، توسط نمایندگی

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*