فلم‌های برتر قرن بیست و یکم

by Wadsam | سپتامبر 4, 2017 6:43 ق.ظ

اگر می‌خواهید فلم تماشا کنید و هنوز فلم جذاب و مناسبی پیدا نکردید، سینمای هالیوود در قرن بیست و یکم فلم‌های شاخصی داشته که با دیدن آنها می توانید اوقات فراغت خود را بهتر بگذرانید.

فلم ابر قهرمانی “شوالیه تاریکی” با کارگردانی کریستوفر نولان، به دنبال فلم “بتمن آغاز می‌کند” تولید شده و بر اساس داستان‌های شخصیت بتمن در کمیک‌بوک‌های شرکت دی سی کامیکس شکل گرفته است.

فلم “ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه” بر اساس جلد سوم رمانی با همین نام تولید شده و در مجموع توانست 11 جایزه اسکار را به خود اختصاص داده و همچنان حدود 1.1 میلیارد دالر فروش داشته است.

فلم “تلقین” در ژانر علمی تخیلی و دلهره آور تولید شده و به روایت زندگی دزد ماهری می‌پردازد که با نفوذ به رؤیای کارمندان سازمان‌های جاسوسی و شرکت‌های تجاری و چندملیتی، اسرار ارزشمند مورد نیاز آنها را استخراج کرده و به خریداران متقاضی عرضه می‌کند.

فلم “شهر خدا” در سال 2002 تولید شده است که در ژانر گانگستری ساخته شده و روایتی از رشد جرم و جنایت در حاشیه شهر ریودوژانیرو در خلال سال‌های دهه 60 تا 80 میلادی می باشد.

فلم “میان ستاره‌ای” در ژانر حماسی علمی-تخیلی تولید شده و موفق به دریافت جایزه بهترین جلوه‌های ویژه هشتاد و هفتمین دوره جایزه اسکار شد.

فلم “طردشدگان” در ژانر کمدی و با اقتباس از یک داستان واقعی تولید شده است که روایتگر داستان نویسنده ثروتمندی به نام فیلیپ است که در اثر سقوط با چتر معلول می شود و برای پرستاری از خود مردی به اسم دریس را استخدام می‌کند.

فلم “جدامانده” در ژانر جنایی تولید شده موفق به اخذ 4 جایزه از هفتاد و نهمین جشنواره اسکار شده است که بازیگران آن لئوناردو دی‌کاپریو، مت دیمون، جک نیکلسون، مارک والبرگ، مارتین شین و ویرا فارمیگا می باشند.

فلم “پرستیژ” در ژانر درام تولید شده است و راوی زندگی شعبده‌بازانی بوده که در اواخر قران19میلادی در رقابت برای به دست آوردن شعبده‌های جدید دست به کارهایی می‌زنند که نتایج غم‌انگیزی به بار می‌آورد.

فلم زندگی دیگران اولین فلم بلند فلوریان هنکل فون دونرسمارک  و برنده جایزه اسکار بهترین فلم غیر انگلیسی زبان  سال 2006 است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Source URL: http://dari.wadsam.com/%d9%81%d9%84%d9%85%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1-%d9%82%d8%b1%d9%86-%d8%a8%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%88-%db%8c%da%a9%d9%85/