English | دری

طرح دو قانون جدید مبارزه علیه تطهیر پول و عواید ناشی از جرایم و قانون مبارزه علیه تمویل تروریزم توسط شورای وزیران منظورگردید

طرح دو قانون جدید مبارزه علیه تطهیر پول و عواید ناشی از جرایم و قانون مبارزه علیه تمویل تروریزم توسط شورای وزیران منظورگردید

887be006ded9da46925f9d162110b672_XLشورای وزیران به ریاست حامد کرزی رئیس جمهور کشور طرح دو قانون جدید مبارزه علیه تطهیر پول و عواید ناشی از جرایم و قانون مبارزه علیه تمویل تروریزم را منظور کردند.

این دوقانون جدید که امروز تایید شدند، به منظور اشاره به ضعف سکتور بانکداری در پی بحران کابل بانک و بهبود هر چه بیشتر و تقویت سکتورهای مالی جدید طرح شدند. قانون های مبارزه علیه تطهیر پول و عواید ناشی از جرایم و قانون مبارزه علیه تمویل تروریزم در مشوره با نهاد ها و ارگان های ذیربط از جمله متخصصین صندوق بین المللی پول (IMF) ونیروی عملیاتی امور مالی (FATF) تهیه شده است.

درکنار قانون سکتور مالی بهتر، قانونهای یاد شده، برای ارائه محیط مناسب و عالی برای سرمایه گزاری ها و معاملات بین المللی مهم می باشد. این قوانین همچنین بخشی از تعهدات افغانستان در چارچوب حسابدهی دوجانبه توکیو در نشست توکیو برای افغانستان در دوسال قبل و برنامه صندوق بین المللی حکومت برای ثبات اقتصاد خرد بوده است. تایید این دوقانون دوروز بعد و دو هفته بعد از اینکه ولسی جرگه  قانون جدید معادن و قانون مالیات بر ارزش افزوده را برای خودکفایی افغانستان تایید کردند انجام پذیرفت.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

برگزاری نشست رسانه ای در کابل

به منظور بررسی میزان توجه رسانه ها به حفاظت از محیط زیست در افغانستان، نشست رسانه ای این هفته در

آغاز چهار پروژه برای زنان افغان از سوی اتحادیه اروپا

دفتر نماینده خاص اتحادیه اروپا در افغانستان می گوید در حمایت از پلان ملی عمل “امنیت و صلح برای زنان

مساعدت 208 خانواده بی جاشده در ولایات کندز

ریاست های امور مهاجرین ولایات کندز وکنر از مساعدت 208 خانواده بی جاشده به تاریخ 25 و 26 جدی خبر

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*