English | دری

طرح دو قانون جدید مبارزه علیه تطهیر پول و عواید ناشی از جرایم و قانون مبارزه علیه تمویل تروریزم توسط شورای وزیران منظورگردید

طرح دو قانون جدید مبارزه علیه تطهیر پول و عواید ناشی از جرایم و قانون مبارزه علیه تمویل تروریزم توسط شورای وزیران منظورگردید

887be006ded9da46925f9d162110b672_XLشورای وزیران به ریاست حامد کرزی رئیس جمهور کشور طرح دو قانون جدید مبارزه علیه تطهیر پول و عواید ناشی از جرایم و قانون مبارزه علیه تمویل تروریزم را منظور کردند.

این دوقانون جدید که امروز تایید شدند، به منظور اشاره به ضعف سکتور بانکداری در پی بحران کابل بانک و بهبود هر چه بیشتر و تقویت سکتورهای مالی جدید طرح شدند. قانون های مبارزه علیه تطهیر پول و عواید ناشی از جرایم و قانون مبارزه علیه تمویل تروریزم در مشوره با نهاد ها و ارگان های ذیربط از جمله متخصصین صندوق بین المللی پول (IMF) ونیروی عملیاتی امور مالی (FATF) تهیه شده است.

درکنار قانون سکتور مالی بهتر، قانونهای یاد شده، برای ارائه محیط مناسب و عالی برای سرمایه گزاری ها و معاملات بین المللی مهم می باشد. این قوانین همچنین بخشی از تعهدات افغانستان در چارچوب حسابدهی دوجانبه توکیو در نشست توکیو برای افغانستان در دوسال قبل و برنامه صندوق بین المللی حکومت برای ثبات اقتصاد خرد بوده است. تایید این دوقانون دوروز بعد و دو هفته بعد از اینکه ولسی جرگه  قانون جدید معادن و قانون مالیات بر ارزش افزوده را برای خودکفایی افغانستان تایید کردند انجام پذیرفت.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

طالبان سالانه حدود ۵۰۰ میلیون کلدار پاکستانی از بند برق کجکی در آمد دارند

یک عضو شورای ولایتی هلمند گفته است که طالبان حدود ۹۰ درصد عایدات بند کجکی را جمع آوری می کنند

ساختمان جدید یک باب مکتب در تخار به بهره برداری سپرده شد

این مکتب که در منطقه پیو ولسوالی ورسج ولایت تخار ساخته شده است امروز افتتاح وبه  بهره برداری سپرده شد

افتتاح تعمیر اداری برنامه همبستگی ملی در ولایت بلخ

کار ساختمان تعمیر اداری برنامه همبستگی ملی  وزارت احیا و انکشاف دهات در مزار شریف مرکز ولایت بلخ توسط  نصیراحمد

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*