English | دری

Breaking News

شکايت باشندگان غور از کمبود آب آشاميدنى صحى

شکايت باشندگان غور از کمبود آب آشاميدنى صحى

باشندگان ولايت غور از کمبود آب آشاميدنى صحى شکايت نموده و مى گويند که ده ها حلقه چاه آب آشاميدنی در محلات شان خشکيده است و وآنها مجبوراند آب آشاميدنى مورد نياز شانرا از  فاصله های  دور انتقال بدهند.

فاطمه چهل ساله باشنده شهرفيروزکوه مرکز ولايت غور می گوید: در محلى که بودوباش دارد، تنها يک چاه آب آشاميدنی است که روزانه صد ها خانواده ازآن استفاده مى کنند، آن هم آب زياد ندارد و شمارى از خانواده اى ديگر مجبور هستند که ده ها کيلومتر راه را پاى پياده بپيمايند و آب را از دريای هريرود به منزل شان بياورند.

به گفته وی، آنان اين مشکلات را بارها به شورای ولايتی، اداره محلی وديگر رياست های مربوطه  شريک ساخته اند؛ اما تا هنوز دراين باره کدام توجهى صورت نگرفته است.

حسين باشنده ديگر شهر فيروزکوه گفت: “به مشکل  آب نوشيدنی را به خود پيدا مى کنيم، همه چاه هايی که در منطقه ما کنده شده، آب نداره مشکلات خوده با شورای ولايتی، انکشاف دهات و والی در ميان گذاشته ايم؛ اما هيچ توجه نشده است.”

ازسويی هم اعضای شورای ولايتی غور، نبود آب آشاميدنی صحی را دراين ولايت نگران کننده مى دانند و رسانيدن آب صحی را در خانه های شهروندان، يکی از نياز های شهری عنوان مى کنند.

فضل الحق احسان رييس شورای ولايتی غور، به پژواک گفت که بارها مشکل نبود آب در شهر فيروزکوه را در سفر های شان به مرکز کشور، با وزارت انرژی و آب و نهادهاى مربوطه در ميان گذاشته اند، وعده هايی را نيز از سوی آنان در يافت نموده اند؛ اما تاهنوز در زمينه توجه نشده است.

 در این حال مسوولان محلی غور نيز مشکل آب آشاميدنی را تائيد مى کنند ومى گويند که به دليل نبود منبع درست آبی، آنها تا هنوز نتوانسته اند اين چالش را رفع نمايند.

غلام ناصر خاضع والی غور در این مورد گفت که نبود انرژی برق ومنابع آبی درست، سبب شده است تا اداره محلى نتواند درطی چند سال گذشته، برای رفع اين چالش اقدام نمايند.

والی غور گفت: “شهر فيروزکوه، به مشکل نبود انرژی برق و منابع آبی درست مواجه است، ما هم مشکلات مردم در اين مورد را مى پذيريم و تلاش خواهيم کرد که اين مشکل را حل کنيم.”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

افریقای جنوبی زمینه آموزش برای افغان ها در بخش معادن فراهم می سازد

در نشستی که جلالتمآب محترم محمد اکبر «بارکزی» وزیر معادن و پطرولیم با سفیر غیر مقیم افریقای جنوبی، در دفتر

آغاز کار بازسازی بخش دوم قصردارالامان

پس از بازسازی بخش اول قصر دارالامان با صرفه جویی ۹۷۰هزار دالر، کار بازسازی بخش دوم آن امروز پنجشنبه، ۱۸قوس

منظوری هشت قرارداد از سوی کمیسیون تدارکات ملی

در جلسه کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست اشرف‌ غنی رییس‌جمهور کشور، هشت قرارداد به ارزش ۷۹۲ میلیون افغانی منظور گردید.

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*