English | دری

Breaking News

سرمایه‌گذاری ۲۶ تریلیونی آسیا در بخش زیرساخت‌ها

سرمایه‌گذاری ۲۶ تریلیونی آسیا در بخش زیرساخت‌ها

بانک توسعه آسیا در گزارش اش موسوم به “تامین نیازهای زیرساختاری آسیا” اعلام کرده است که کشورهای آسیایی بمنظور مبارزه با فقر، رونق بخشیدن به رشد اقتصادی خود و نیز مبارزه با تغییرات اقلیمی باید تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۲۶ تریلیون دلار در زیرساختهای خود هزینه کنند.

در این گزارش آمده است که علیرغم رشد قابل توجه در زیرساختها در دهه های اخیر، همچنان بیش از ۴۰۰ میلیون نفر فاقد دسترسی به برق، ۳۰۰ میلیون نفر فاقد آب آشامیدنی سالم و در حدود ۱.۵ میلیارد نفر هم بدون بهداشت اولیه هستند.

تاکهیکو ناکائو، رئیس بانک توسعه آسیا گفته است: “آسیا نیازمند زیرساخت های به روز شده است تا استانداردی برای کیفیت و ترغیب رشد اقتصادی خود داشته باشد و برای مقابله با خطرات احتمالی تغییرات اقلیمی هم آماده باشد. “

رئیس بانک توسعه آسیا می افزاید: از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۳۰ میلادی هر سال بیش از یک تریلیون و ۷۰۰ میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در بخش زیرساخت های آسیا نیاز است که این رقم دو برابر میزان سرمایه گذاری فعلی یعنی ۸۸۱ میلیارد دلار است.

به گفته رئیس بانک توسعه آسیا، تا سال ۲۰۳۰ میلادی می بایستی ۱۴ تریلیون و ۷۰۰ میلیارد دلار در بخش زیرساخت های برق، ۸ تریلیون و ۴۰۰ میلیارد دلار در زمینه حمل و نقل، ۲ تریلیون و ۳۰۰ میلیارد دلار در حوزه مخابرات و ۸۰۰ میلیارد دلار هم در بخش آب و بهداشت هزینه شود.

براساس این گزارش، سالانه ۲۰۰ میلیارد دلار هم در حوزه کاهش خطرات تغییرات اقلیمی، بکارگیری انرژی تجدید پذیر و حمل و نقل عمومی باید سرمایه گذاری شود.

گفتنی است، این گزارش بانک توسعه آسیا در حالی منتشر می شود که بسیاری از کشورهای آسیایی با رشد کُند اقتصادی روبرو شده اند و سیاست های حمایتی دونالد ترامپ می تواند سرآغازی برای بر هم خوردن قوانین تجارت جهانی باشد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

حوزه یورو از رکود اقتصادی سر بیرون آورد

پس از 18 ماه رکود اقتصادی در حوزه یورو سرانجام اقتصاد این حوزه از رکود سر به بیرون آورد به

بهره برداری از معادن طلا در قرغزستان

وزارت اقتصاد قرغزستان،  در جلسه هیئت دولت از توسعه و بهره‌برداری 8 معدن طلا در این کشور خبر داد.  در قرغزستان

امسال در راس پر درآمد ترین های سال رابرت دونی قرار گرفته است

رابرت داوني جونيور يك بار ديگر در راس پردرآمدترين بازيگران سال قرار گرفت. به گزارش از لاس انجلس تايمز، فوربس

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*