English | دری

Breaking News

سرمایه‌گذاری ۲۶ تریلیونی آسیا در بخش زیرساخت‌ها

سرمایه‌گذاری ۲۶ تریلیونی آسیا در بخش زیرساخت‌ها

بانک توسعه آسیا در گزارش اش موسوم به “تامین نیازهای زیرساختاری آسیا” اعلام کرده است که کشورهای آسیایی بمنظور مبارزه با فقر، رونق بخشیدن به رشد اقتصادی خود و نیز مبارزه با تغییرات اقلیمی باید تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۲۶ تریلیون دلار در زیرساختهای خود هزینه کنند.

در این گزارش آمده است که علیرغم رشد قابل توجه در زیرساختها در دهه های اخیر، همچنان بیش از ۴۰۰ میلیون نفر فاقد دسترسی به برق، ۳۰۰ میلیون نفر فاقد آب آشامیدنی سالم و در حدود ۱.۵ میلیارد نفر هم بدون بهداشت اولیه هستند.

تاکهیکو ناکائو، رئیس بانک توسعه آسیا گفته است: “آسیا نیازمند زیرساخت های به روز شده است تا استانداردی برای کیفیت و ترغیب رشد اقتصادی خود داشته باشد و برای مقابله با خطرات احتمالی تغییرات اقلیمی هم آماده باشد. “

رئیس بانک توسعه آسیا می افزاید: از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۳۰ میلادی هر سال بیش از یک تریلیون و ۷۰۰ میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در بخش زیرساخت های آسیا نیاز است که این رقم دو برابر میزان سرمایه گذاری فعلی یعنی ۸۸۱ میلیارد دلار است.

به گفته رئیس بانک توسعه آسیا، تا سال ۲۰۳۰ میلادی می بایستی ۱۴ تریلیون و ۷۰۰ میلیارد دلار در بخش زیرساخت های برق، ۸ تریلیون و ۴۰۰ میلیارد دلار در زمینه حمل و نقل، ۲ تریلیون و ۳۰۰ میلیارد دلار در حوزه مخابرات و ۸۰۰ میلیارد دلار هم در بخش آب و بهداشت هزینه شود.

براساس این گزارش، سالانه ۲۰۰ میلیارد دلار هم در حوزه کاهش خطرات تغییرات اقلیمی، بکارگیری انرژی تجدید پذیر و حمل و نقل عمومی باید سرمایه گذاری شود.

گفتنی است، این گزارش بانک توسعه آسیا در حالی منتشر می شود که بسیاری از کشورهای آسیایی با رشد کُند اقتصادی روبرو شده اند و سیاست های حمایتی دونالد ترامپ می تواند سرآغازی برای بر هم خوردن قوانین تجارت جهانی باشد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

یونیسف از نابرابری میان کودکان فقیر و ثروتمند در جهان هشدار داد

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در گزارش تازه اش، “نابرابری عمیق میان کودکان فقیر و ثروتمند” در سطح

لباس كه طبق خواست صاحبش تغيير رنگ ميدهد

رين بوينترز طراح انگليسي نوع لباس جديد ترين نوع لباس را طراحي نموده است كه طبق ذوق كاربر تغيير رنگ

برگزاری ششمین نشست تخنیکی اقدامات اعتماد سازی تجارت و سرمایه گذاری پروسه قلب آسیا در هند

ششمین نشست تخنیکی اقدامات اعتماد سازی در ساحه تجارت و سرمایه گذاری میان کشورهای قلب آسیا و همکاران بین المللی

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*