English | دری

Breaking News

ساخت بزرگترین ابزار محاسباتی تاریخ بشریت

ساخت بزرگترین ابزار محاسباتی تاریخ بشریت

شرکت گوگل در نقطه‌ای از کالیفرنیای آمریکا در حال کار روی یک کامپیوتر کوانتومی است که انقلابی در حوزه محاسبات به وجود خواهد آورد.

کامپیوتر کوانتومی که به منظور حل مسائل عجیب و غریب فیزیک مورد استفاده قرار می گیرد، بزرگ‌ترین دستگاهی است که بشر در زمینه محاسبات  طراحی کرده و همچنان می‌تواند محاسباتی که هیچ کامپیوتر کلاسیکی از عهده انجام آن‌ها بر نمی‌آید را انجام دهد.

مسوولان در این مورد می گویند: “این دستگاه زودتر از آن چیزی که تصور می‌کنید، ساخته خواهد شد. حتا این احتمال وجود دارد که این دستگاه تا پایان سال آینده میلادی ساخته شود.”

سیمون دویت، در مرکز Riken گفته است: “آن‌ها بدون شک راهبری این‌گونه محاسبات را به دست خواهند گرفت. جای هیچ‌گونه شکی در این زمینه وجود ندارد.”

اسکات آرونسون از دانشگاه تگزاس گفت: “گوگل طرحی را در دست اجرا دارد تا ظرف چند سال آینده کامپیوتر کوانتومی خود را طراحی کند. این شرکت کار روی ساخت کامپیوتر 50 کیوبیتی را آغاز کرده است. این کامپیوتر در شرایطی ساخته خواهد شد که نمونه آزمایشی فعلی تنها 9 کیوبیتی است.”

برنامه‌های گوگل در این زمینه مخفیانه دنبال می‌شوند و این شرکت سعی می‌کند که جزء یکی از اولین شرکت‌هایی باشد که چنین کامپیوترهایی را طراحی کرده‌اند، طوریکه چندروز پیش مهندسان این شرکت در مقاله‌ای گفته بودند که به شکل منحصر به فردی موفق به طراحی یک کامپیوتر کوانتومی شدند.

گفتنی است، اندازه روبه رشد این شبکه نه تنها فرآیند محاسبات را با پیچیدگی روبرو می‌کند، بلکه به حافظه بسیار زیادی برای ذخیره‌سازی داده‌ها نیاز دارد و گوگل در همین نقطه متوقف شده است، به دلیل این‌که در حال حاضر اندازه بزرگ‌تر دست یافتنی نیست.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

تا به حال بيش از 500 ميليون عدد آيفون به فروش رسيده است

در ماه مارچ 2008 بود که ايدوارد سايندر یکی از تحلیلگران مرکز پژوهشی Charter Equity اظهار داشت تحقق هدف نهایی

كشور سوريه 1.5 ميليارد دالر عايدات توريزم خويشرا از دست داده است

بشیر ریاض یازیجی وزیر توريزم سوریه گفت:صنعت توريزم در این کشور 1.5 میلیارد دالر از عايدات خود را از زمان

گروه هکرها موفق به دزدیدن 17 میلیون دالر امریکایی از بانک های روسیه شده اند

دو شرکت امنیتی تایید نموده است که یک دسته یی از هکرها موفق به سرقت ده ها میلیون دالر امریکایی

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*