English | دری

Breaking News

ساخت استراتیژی همکاری‌های منطقوی در عرصه مبارزه علیه مواد مخدر

ساخت استراتیژی همکاری‌های منطقوی در عرصه مبارزه علیه مواد مخدر

وزارت مبارزه علیه مواد مخدر  نخستین جلسه بین الوزارتی را  بخاطر چگونگی ساختن استراتیژی همکاری‌های منطقوی در امر مبارزه علیه مواد مخدر در این وزارت برگزار نمود.

جاوید احمد قایم معین پالیسی و هماهنگی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر گفت: بحث مبارزه علیه مواد مخدر نه تنها ملی بوده بلکه  منطقوی و بین المللی نیز می‌باشد.

معین پالیسی و هماهنگی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر افزود: دونرهای در سطح بین المللی ما را همکاری میکنند، ترافیک و قاچاق در سطح منطقه است و زرع در داخل کشور بنابراین نیاز به مبارزه در هر سه بخش خیلی ضروری می‌باشد.

وی علاوه نمود: همسایه‌ها ما را بخاطر کنترول نکردن مرزهای ما مقصر میدانند و ما آنها را بخاطر مرزهای آنها، بنابراین بخاطر ساختن یک استراتیژی و ایجاد همکاری به اساس اعتماد متقابل نیاز به همچو سندی میرود که از طرف یک تعداد کشورهای منطقه قبول هم شده.

معین پالیسی و هماهنگی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر گفت: میکانیزم‌های دوجانبه و چندین جانبه زیادی وجود دارد، عملیات‌های مشترک موفقی داشتیم،  بنابراین نیاز است تا با در نظرداشت این میکانیزم‌ها و سایر اسناد و نظریات کارشناسان این کشورها طرح این استراتیژی را ریخته و آن را به یک سند واحد عملی و قابل تطبیق تبدیل نمایم.

به گفته مسوولان، استراتیژی یاد شده شامل 14 کشور منطقه به شمول همسایه‌ها و افغانستان؛ که بیشترین قاچاق و ترافیک مواد مخدر در آن وجود دارد میشود.

اشتراک کننده گان از اداره‌های مختلف ذیربط موجودیت همچو سند یک دست  را که به اساس آن تمام همکاری‌های بخش مبارزه علیه مواد مخدر در سطح منقطه تنظیم شود را خیلی مهم ارزیابی نموده و آن را یک اقدام مهم در عرصه مبارزه علیه مواد مخدر دانستند.

قابل یادآوری است که  دراین جلسه جاوید احمد قایم معین پالیسی و هماهنگی، نماینده گان اداره های ذیربط در امر مبارزه علیه مواد مخدر و روسای مربوطه وزارت مبارزه علیه مواد مخدر حضور داشتند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

احداث 5586 جریب باغات میوه ای و پسته در زون غرب

پروژه ملی باغداری و مالداری در زون غرب طی دو کمپاین خرانی 2016 و بهاری 2017 توانست مؤفقانه 5586 جریب

امضای چهار قرارداد برای بهبود ارایه خدمات شهری کابل

عبدالله حبیب زی، سرپرست شهرداری کابل می گوید که شهرداری کابل برای بهبود ارایه خدمات شهری در نشستی با حضور

سنگ تهداب تعمیر یک باب مکتب در ولایت ننگرهار گذاشته شد

سنگ تهداب تعمیر مکتب ابتدايئه توحید اباد ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار توسط مسوولین ریاست معارف آن ولایت در حالیکه تعدادی

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*