English | دری

Breaking News

دنمارک در صدر فهرست کشورهای کمک کنندۀ جهان

دنمارک در صدر فهرست کشورهای کمک کنندۀ جهان

 مرکز انکشاف جهانی با نشر گزارش سالانه که ۲۷ کشور ثروتمند جهان را از نقطه نظر کمک به ممالک فقیر مقایسه کرده است، دنمارک را از نظر پالیسی ها و اقدامات برتر برای کمک به کشورهای فقیر، برای چهارمین سال پیهم در صدر این فهرست قرار  داده و سویدن و ناروی را به ترتیب در ردۀ دوم و سوم این فهرست قرار داده است.

تنها کمک پولی نه بلکه پالیسی های برتر تجارتی، امنیتی، اقتصادی و محیط زیست از شاخص های عمدۀ این رده بندی است و نظر به سرانۀ جمعیت در مقایسه با اکثر کشورهای ثروتمند جهان کمک مالی ایالات متحده به کشورهای فقیر کمتر محاسبه شده است.

ایالات متحدۀ امریکا امسال نیز در ردۀ ۲۱ این فهرست قرار دارد که اجراات ضعیف در زمینۀ شفافیت مالی، میزان بلند تصاعد گازهای گلخانه یی و مصرف مواد فوسیل – ذغال سنگ و نفت – عامل آن خوانده شده است اما از نقطه نظر پالیسی های تجارتی و سهمگیری در تلاشهای صلحبانی جهانی امتیاز قوی را به دست آورده است.

این نهاد برای سنجش پالیسی های کشورهای ثروتمند که مردم فقیر جهان را کمک می کنند یا آسیب می رسانند، اجراات ۲۷ کشور ثروتمند را از رهگذر مساعدت، تجارت، امور مالی، مهاجرت، محیط زیست، تکنالوژی و امنیت ارزیابی کرد.

نظر به این گزارش، جاپان و کوریای شمالی از رهگذر شاخص های پالیسی امنیت، تجارت و محیط زیست در مقایسه با سال ۲۰۰۳ بهبود اندکی داشته اند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

آیفون 6 پیش از آمدن در بازار ریکارد شکنی خواهد نمود

در حالیکه تا عرضه شدن گوشی های آیفون 6 چند وقت دیگر باقی مانده است اپل در آستانه عرضه این

رکورد جدید سفارش طیاره های “ّAirbus”

آژانس طیاره ایندی‌گو(IndiGo) با سفارش ۵۳۰ فروند طیاره های مسافرتی به شرکت “ایرباس” به ارزش ۲۴ میلیارد یورو، رکورد سفارش‌

افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا

سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا در پایان نشست دو روزه نرخ بهره خود را برای دومین بار از زمان بحران اقتصادی،

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*