English | دری

حدود 842 میلیون نفر در جهان دوچار سوء تغذی هستند

حدود 842 میلیون نفر در جهان دوچار سوء تغذی هستند

Global-malnutritionسازمان خوراکی و زراعتی سازمان ملل متحد (FAO) اعلام کرد: در حال حاضر 842 میلیون نفر در جهان دچار سوء تغذیه هستند که حدود 3/2 از آنها در منطقه آسیا و اقیانوس آرام زندگی می کنند.

بر بنیاد این گزارش (FAO) هشدار داد به منظور پیشگیری از کمبود مواد غذایی که ممکن است موجب ناآرامی های اجتماعی و حتی جنگ های داخلی شود، تولید محصولات غذایی در جهان تا سال 2050 باید 60 درصد افزایش یابد.

سوء تغذیه تاکنون عامل بیماریهای متعددی از جمله بیماریهای دستگاه هاضمه شناخته شده است. این بیماری در کودکان مانع از رشد طبیعی آنها می شود و در موارد شدید حتی موجب مرگ افراد می شود.

هیرویوکی کونوما معاون مدیرکل (FAO) در امور منطقه آسیا و اقیانوس آرام در مراسم افتتاحیه کنفرانس امنیت غذایی در اولان باتور پایتخت مغولستان، گفت: اگر ما به این هدف نرسیم و با کمبود مواد غذایی مواجه شویم خطر نا آرامی های اجتماعی و سیاسی ، جنگ داخلی و تروریسم شدت خواهد گرفت و در مجموع امنیت جهانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

محاسبات(FAO) براساس پیش بینی های رشد جمعیت و تغییر رژیم های غذایی صورت گرفته است بطوریکه طبق اعلام سازمان ملل، جمعیت جهان در سال 2050 از 9 میلیارد نفر فراتر خواهد رفت.

در حالی که ضرورت افزایش محصولات غذایی امری قطعی است ، هزینه های اختصاص یافته به پژوهش های زراعتی در جهان رو به کاهش است و بسیاری از کارشناسان علم زراعتی تردید دارند روند تولید بتواند پاسخگوی افزایش تقاضا باشد.

وی خاطر نشان کرد: این چالش به ویژه در کشورهای در حال توسعه که باید تولیدات دهقانی خود را تا 77 درصد افزایش دهند، قابل توجه است.

این مقام (FAO) افزود: اگر این هدف تحقق نیابد ، تنها در منطقه آسیا و اقیانوس آرام ممکن است بیش از 500 میلیون نفر دچار سوء تغذیه مزمن شوند.

بنا بر اعلام سازمان خوراکی و زراعت ملل متحد ، در حال حاضر 842 میلیون نفر در جهان دچار سوء تغذیه هستند که حدود دو سوم از آنها در منطقه آسیا و اقیانوس آرام زندگی می کنند. همچنین از هر چهار کودک زیر پنج سال ، یک کودک از سوء تغذیه رنج می برد.

سازمان خواروبار و زراعت سازمان ملل متحد برای این منظور دو راهکار افزایش سطح زمین های زراعی و یا افزایش میزان بهره وری را ارائه داده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

کمک 5میلیون دالرجاپان به پناهندگان فلسطینی

جاپان مبلغ 5 میلیون دالر کمک‌های بشر دوستانه‌ را به پناهندگان فلسطینی اختصاص داد. بنابراین گزارش، دولت جاپان روز چهارشنبه

چين بيشترين تعداد سياحين را در سال 2013 داشته است

بر اساس گزارشی که اخیر منتشر شده، چین بیشترین تعداد سياحان خارجی را به موازات بیشترین میزان هزینه های صورت

امضای موافقت‌نامه‌های همکاری بین قرغیزستان و جاپان

الماس‌بیک آتامبایف،  رئیس جمهور قرغیزستان و آبه،  نخست وزیر جاپان ۹ سند همکاری را در زمینه‌های مختلف از جمله بیانیه

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*