English | دری

جنگ هاي داخلي سوريه را با مشكلات اقتصادي مواجه نموده است

جنگ هاي داخلي سوريه را با مشكلات اقتصادي مواجه نموده است

0,,17297153_303,00طبق گزارش ملل متحد مناقشه داخلی در سوریه دستاوردهای توسعه انسانی را 35 سال به عقب بازگردانده و بیش از 50 درصد جمعیت این کشور معادل 12.6 میلیون نفر را در فقر فرو برده است.
9.3 میلیون از مردم سوریه نیازمند کمک‌های بشر دوستانه و برنامه‌های توسعه بوده و 6.5 میلیون از آنها از خانه‌های خود آواره شده‌اند، از این میان نیز 2.3 میلیون نفر مجبور به ترک سوریه و رفتن به کشورهای همسایه شده‌اند.
بیشتر آوارگان سوریه مقیم کشورهای همسایه مها جر شده اند وبیش از 80 درصد آنها در کمپ‌های پناهندگان زندگی نکرده و به زندگی در جامعه میزبان پرداخته‌اند.
این مسئله خدمات شهری و اجتماعی، مانند صحت، معارف، بهداشت، مسکن و زیرساخت های اجتماعی و اقتصادی، و همچنین انسجام اجتماعی در آن جوامع را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.
رویکرد برنامه بهبود توسعه سازمان ملل مبتنی بر حمایت جوامع در کشور سوریه و کشورهای همسایه در رفع نیازهای فوری در تقابل با این بحران و بهبود پیامد های آن بوده و ایجاد ثبات در دراز مدت را دنبال می‌کند.
این رویکرد دستاوردهای توسعه را حفظ کرده و از انسجام اجتماعی پشتیبانی می کند که برای جلوگیری از مناقشه و دستیابی به ثبات در این کشور ضروری است.
برنامه توسعه سازمان ملل در نظر دارد در کنفرانس کویت برای برنامه ریزی توسعه زیر منطقه ای در کشور سوریه و همسایگانش 166 میلیون دالر هزینه کند،که از این میزان،45 میلیون دالر به سوریه،56 میلیون دالر به لبنان،32 میلیون دالربه اردن،11 میلیون دالر به عراق و 23 میلیون دالر به ترکیه اختصاص خواهد یافت.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

يكي از بانكداران بزرگ ماليزيا به ضرب گلوله كشته شد

مؤسس بانكداري مالزيت گروه عرب (ambank) عصر دوشنبه در كوالالامپور پايتخت مالزي به ضرب گلوله كشته شد. حسين احمد نجادي به همراه

افتتاح سومین و طولانی ترین پل استانبول بر روی تنگه بسفر

پل “یاووز سلطان سلیم” سومین و طولانی ترین پل استانبول، دیروز جمعه با حضور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه

توقف کمک مالی۲۰۰ میلیون دلاری آمریکا برای بازسازی سوریه

رئیس جمهور آمریکا از وزارت امور خارجه آمریکا خواسته است کمک نقدی ۲۰۰ میلیون دلاری برای بازسازی سوریه را به

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*