English | دری

توماس سویل

توماس سویل

thomas sowellتوماس سویل متولد سال 1930 می باشد. وی یك نویسنده و اقتصاد دان امریكایی افریقایی تبار است. این اقتصاد دان شهرت خوبی در بخش حل مسایل اقتصادی و اجتماعی دارد.

سویل حامی یك حركت اجتماعی بنام ( به قوت و ظرفیت خود پیشرفت نمایید) میباشد. هدف از راه اندازی این حركت اجتماعی این است كه مردم را تشویق نماید تا بدون اتكا به پشییبانی دولت به موقف های بلند برسند و میتوانند با زحمات و كوشش شخصی خویش موقف های بلند اجتماعی را بدست بیاورند.

 توماس سویل بیشتر از 20 كتاب را تآلیف نموده است و در تآلیف كتاب ها با دیگران همكاری نموده است. میلتون فرید من یكی از اقتصاد دان های مطرح در سطح جهان در باره ای توماس سویل چنین ابراز نظر می نماید: ” دادن لقب نابغه برای توماس سویل بسیار یك لقب كوچك خواهد بود زیرا وی قابلیت بالاتر از نبوغ را دارا است و از اینكه لقب بالاتر از نابغه نداریم پس میتوانیم وی یك نابغه خطاب نماییم.”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

نوریل روبینی

نوریل روبینی(Nouriel Roubini) اقتصاددان و استاد دانشگاه نیویورک است. او ایرانی‌الاصل می‌باشد و در سال ۱۹۵۹ در استانبول بدنیا آمد.

متخصص اقتصاد ماه: داکتر اشرف غنی

محمداشرف غنی احمدزَیْ (۱۳۲۸ در ولایت لوگر) رئیس‌جمهور کنونی افغانستان است. او در دو انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۸۸ و ۱۳۹۳ کاندیدا

پل رابین کروگمن

 پل رابین کروگمن متولد ۲۸ فوریه ۱۹۵۳ میلادی، اقتصاددان، مقاله‌نویس، نویسنده و روشنفکر یهودی آمریکائیست. او در سال ۲۰۰۸ میلادی

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*