English | دری

Breaking News

تفویض مدال های عالی دولتی به ۳۶ تن از فرهنگیان و نویسندگان کشور

تفویض مدال های عالی دولتی به ۳۶ تن از فرهنگیان و نویسندگان کشور

در مراسم اختتامیۀ “سیمینار پوهاند داکتر سید بهاءالدین مجروح” به ۳۶ تن از نویسندگان، فرهنگ‌یان و شعرای کشور، به‌منظور قدردانی از فعالیت‌های فرهنگی و ادبی فرهنگ‌یان کشور مدال‌های عالی دولتی تفویض گردید.

حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل گفت که پوهنتون کابل تلاش می‌ورزد تا از شخصیت‌های علمی کشور طی سیمینارها و گردهمایی‌ها یادبود نموده، آثار و افکار شان را به‌معرفی بگیرد.

 رئیس پوهنتون کابل  افزود که پوهنتون کابل تلاش می‌ورزد تا از شخصیت‌های علمی کشور طی سیمینارها و گردهمایی‌ها یادبود نموده، آثار و افکار شان را به‌معرفی بگیرد.

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور کشور با تشکری از برگزار کننده گان “سیمینار پوهاند داکتر سیدبهاءالدین مجروح”، گفت: سیمینار متذکره باعث گردید تا مفکورۀ پوهاند شهید مجروح به‌بحث دوام‌دار و همه‌جانبه مبدل گردد و ضرورت به‌بحث عمیق‌تر فرهنگی می‌باشد، تا درک بهتر تاریخی از شخصیت‌های علمی و اکادمیک کشور به‌وجودآید.

وی افزود: پوهاند مجروح مفکورۀ چند بُعدی داشت، او بحران فکری، اجتماعی و سیاسی را به‌خوبی تحلیل کرده بود که در نوشته‌هایش به وضاحت قابل درک است، باوجود اینکه شهید مجروح می‌توانست صدراعظم وقت مملکت شود، اما او استادبودن را در پوهنتون ترجیح داد.

رئیس‌جمهور کشور گفت که دولت، جامعه و مردم؛ بدون فرهنگ زندگی نمی‌توانند و باید برای غنای فرهنگ کشور، تلاش‌های بیشتر صورت گیرد. وی خاطرنشان کرد که شورای فرهنگی به‌زودی ایجاد خواهد شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

امضائ تفاهمنامه همکاری میان وزارت اطلاعات و فرهنگ و موسسه ثمر

وزارت اطلاعات و فرهنگ و موسسه بین المللی زبانشناسی ثمر تفاهمنامه همکاری را امضاء نمودند که به موجب آن زبان

فصل جديد سريال 24 زير ثبت رفت كه اسيتون فراي نقش نخست وزير بريتانيا را در اين مجموعه كار ميكند

بازيگر بخش كمدين، گردانند و نويسنده بريتانيايي آقاي استيون فراي در فصل جديد سريال تلويزيوني 24 در نقش نخست وزير

افتتاح چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم زنان-هرات در کابل

چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم زنان-هرات روز چهارشنبه، ۲۸ میزان با حضور فیلم‌سازان ایرانی، هندی، امریکایی و ایتالیایی از سوی بنیاد

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*