English | دری

Breaking News

تحریم “اسکار” از سوی سیاه پوستان هالیوود

تحریم “اسکار” از سوی سیاه پوستان هالیوود

همزمان با تهدیدهای اسپایک لی و جیدا پینکت اسمیت مبنی بر احتمال تحریم مراسم اسکار، جنجال بر سر عدم حضور بازیگران رنگین‌ پوست در میان نامزدهای هر چهار رشته‌ی اصلی بازیگری برای دومین سال پیاپی به اوج خود رسید و به احتمال زیاد بسیاری از سیاه‌پوستان نیز در اعتراض به این امر از تماشای این مراسم در تلویزیون خودداری خواهند کرد.

شریل بون آیزاک رئیس سیاه‌پوست آکادمی علوم و هنرهای سینمایی گفته است: “من نیز از کمبود تنوع نژادی در میان نامزدهای اسکار احساس یاس و دلشکستگی دارم. این یک بحث دشوار اما مهم است، و اکنون زمان تغییر بزرگ فرارسیده است.”

وی افزود که آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در آینده گام‌هایی چشمگیر برای تغییر آرایش اعضا و شتاب دادن به تلاش‌ها در جهت افزایش تنوع نژادی برخواهد داشت.

اسپایک لی، که به تازگی از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی برای یک عمر فعالیت هنری با اهدای اسکار افتخاری مورد تقدیر قرار گرفته است، در اینستاگرام خود با انتقاد از آکادمی اعلام کرد که او و همسرش در این مراسم حضور نخواهند یافت.

وی گفت : ” آنگونه که من می‌بینم، رقابت برای جوایز آکادمی در محل دفاتر اجرایی استودیوهای هالیوودی و شبکه‌های کابلی شکل می‌گیرد و چگونه امکان دارد برای دومین سال پیاپی تمامی 20 نامزد جوایز بازیگری سفیدپوست باشند؟”

اندکی پیش از واکنش این کارگردان، جیدا پینکت اسمیت همسر ویل اسمیت نیز در یک ویدئو روی فیسبوک اعلام کرده بود که امسال در اسکار شرکت نخواهد کرد. ویل اسمیت برای بازی در «ضربه مغزی» نامزد گلدن گلوب شده بود. حتی کریس راک مجری مراسم اسکار نیز به مسئله عدم حضور سیاهان در میان نامزدهای نهایی اعتراض کرد.

قابل ذکر است که آکادمی علوم و هنرهای سینمایی هفته گذشته فهرست نامزدهای نهایی اسکار را اعلام کرد، و در این میان تمامی 20 نامزد نهایی رشته‌های بازیگری سفید پوست بودند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

فعالیت اولین گروه مدل سنتی در کابل

برای اولین بار یک گروه مدل سازی بنام “حقیقی” از سوی برخی از جوانان کشور، در کابل راه اندازی گردیده

امضای توافقنامه ایجاد مرکز آموزشی امامان مساجد

توافقنامه همکاری ایجاد مرکز آموزشی امامان مساجد میان وزارتخانه های حج و معارف امضا گردید که بر مبنای آن امامان

هفته اول ماه اسد بنام هفته رسانه های اجتماعی نامگذاری میگردد

وزارت اطلاعات وفرهنگ افغانستان هفته اول ماه اسد را بطور رسمی بنام هفته رسانه  های اجتماعین نامگذاری مینماید. جلال نورانی

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*