English | دری

Breaking News

بهره برداری ساختمان چهار باب مکتب در ولایت جوزجان

بهره برداری ساختمان چهار باب مکتب در ولایت جوزجان

کار ساخت تعميرهاى چهار باب مکتب که هر کدام دارای چهار- چهار صنف درسی، اداره، تشناب و ساير ملحقات ضروری می باشند، در شهر شبرغان تکمیل گردید.

محمد حليم ساحل يکتن از مسئولان رياست معارف ولايت جوزجان گفت: “قبل از آنکه مکاتب مذکور در اين محلات ساختمان گردد، شاگردان در فضای باز و يا در زير خيمه ها درس مى خواندند، که اکنون آنها با مشکلات نبود صنوف درسی مواجه نيستند .

مسوولان می گویند که ساختمان مکاتب ياد شده، ١٩٠هزار دالر امريکايی هزينه برداشته که ازسوى موسسه اکتيد(Acted)  تمويل و ساخته شده است.

فيروزه يکتن ازشاگردان مکتب متوسطه قريه پمپ خانه گفت: “قبل از آنکه صنوف درسی در اين محل ساخته شود، ما ناگزير بوديم به قريه يماق تنکه برای فراگيری درس و تعليم برويم و برای ما مشکل بود تا در فصل سرما و گرما فاصله قريۀ خود, تا قريۀ يماق تنکه را طی کنيم.”

وی افزود که اکنون دانش آموزان مى توانند راحت در صنوف درسی که برای شان ساخته شده، درس بخوانند و تنها مشکلات شان نبود آب آشامیدنی است و اميداست که اين معضل، از راه دانش آموزان برداشته شود.

گفتنی است که در ولايت جوزجان ٤٠٣ مکتب وجود دارد که بيشتر از ١٧٠ هزار شاگرد در آن مصروف فراگيری درس اند و همچنان حدود ١٦٦ مکتب، فاقد صنوف درسی اند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

افزایش تولیدات کارخانه کود برق شهر مزارشریف

مسوولان کارخانه کود برق شهر مزارشریف می گویند که با نصب دو دستگاه تقویه کننده مواد سوخت ( گاز) در

نرخ اسعار خارجی در بازار کابل

 یک دالر 68.40 یک  یورو 79.50 یک  پوند 90.10 یک  ریال سعودی 18.15 یک درهم امارات 18.55 یک  فرانک سویس

معرفی نامزد وزیران اقتصاد، فواید عامه و مخابرات

نامزد وزیران وزارت‌خانه‌های اقتصاد، فواید عامه و مخابرات و تکنالوژی معلوماتی توسط رییس جمهور کشور طی فرمان‌های جداگانه معرفی شد.

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*