English | دری

Breaking News

بهره برداری از ۹۰۰ پروژه توسعه ای در ولایت کابل

بهره برداری از ۹۰۰ پروژه توسعه ای در ولایت کابل

 وزارت احیا و انکشاف دهات، از طریق برنامه همبستگی ملی ۹۰۸ پروژه توسعه ای را که شامل ساخت سرک‌ها در روستا ها، شبکه‌ها، کانال‌های آبیاری، شبکه‌های آبرسانی، توسعه محل، صحت، آموزش و پرورش و احداث مراکز اجتماعی می باشد، به هزینه ۱.۳ میلیارد افغانی در پایتخت و ۱۴ ولسوالی کابل، به بهره برداری سپرده است.

نصیر احمد درانی، وزیر احیا و انکشاف دهات گفت: “در سال جاری ۴۱۷ پروژه آن تکمیل شد و امروز رسما به بهره برداری رسید و ۴۱۹ پروژه دیگر آن سال گذشته به بهره برداری رسیده بود.”

وی افزود: کار این پروژه ها دو سال پیش اغاز شده بود که در سال جاری ۴۱۷ پروژه آن به ارزش ۵۹۹ میلیون افغانی تکمیل و به بهره برداری رسیده است و همچنان در چند سال گذشته، در ۳۴ ولایت کشور، ساختمان ۱۲۱۹ مکتب را تکمیل و به بهره برداری سپرده است.

این پروژه ها توسط ۵۸۴ شورای توسعه ای و با سهم ده درصدی مردم در مرکز و لسوالی‌های میربچه کوت، کلکان، قره‌باغ، استالف، ده سبز، چهار آسیاب، موسهی، سروبی، فرزه، پغمان، شکردره، گلدره، خاک جبار و ولسوالی بگرامی کابل به بهره برداری رسیده است، که با تکمیل شدن این پروژه ها در مجموع ۱.۸ میلیون روز کاری ایجاد شده و برای حدود ۸۰ هزار تن از باشندگان ولسوالی‌های کابل زمینه‌های کاریابی و اشتغال زایی کوتاه مدت نیز فراهم شده است.

وزیر احیا و انکشاف دهات روز گذشته در حین افتتاح مکتب خروتی در ولسوالی میربچه کوت گفت که این وزارت از طریق برنامه همبستگی ملی در چند سال گذشته، در ۳۴ ولایت کشور، ساختمان ۱۲۱۹ مکتب دیگر را نیز تکمیل و به بهره برداری سپرده است.

قابل ذکراست که وزارت احیا و انکشاف دهات در دوازده سال گذشته از طریق برنامه همبستگی ملی در کابل، ۳۴۴۵ پروژه را به بهره برداری سپرده است و کار ۲۸۵ پروژه دیگر از طریق ۲۰۴ شورای انکشافی قریه ها در ولسوالی‌های پایتخت جریان دارد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

بهره برداری 65 پروژه انکشافی در ولایت کنر

مسؤولین ساحوی برنامۀ همبستگی ملی وزارت احیا و انکشاف دهات در ولایت کنر می‌گوید که 65 پروژه انکشافی به هزینه

افتتاح مرحلۀ نخست روند توزیع سند رسمی ملیکت‌ها

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز شنبه نخستین مرحلۀ روند توزیع سندهای رسمی ملیکت‌ها را با توزیع چند سند رسمی

لیلام پانزده ملیون دالر از سوی بانک مرکزی

بانک مرکزی اعلام کرده است که، د افغانستان بانک الی مبلغ پانزده میلیون دالر امریکایی را در داوطلبی امروز  چهار

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*