English | دری

Breaking News

برگزاری هفتمین نشست ریکا در عشق‌آباد ترکمنستان

برگزاری هفتمین نشست ریکا در عشق‌آباد ترکمنستان

قرار است امروز سه‌شنبه (۲۳عقرب) هفتمین نشست همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای راجع به افغانستان “ریکا” با اشتراک نماینده‌گان ۴۴ کشور و ۳۸ سازمان‌ بین‌المللی در شهر عشق‌آباد ترکمنستان برگزار شود.

هدف اساسی هفتمین نشست ریکا ارزیابی پیش‌رفت‌های صورت گرفته از ششمین نشست ریکا، بحث روی چالش‌ها و موانع هم‌چنان نیازهای مالی و سرمایه‌گذاری در رابطه با پروژه‌های منطقه‌ای دارای اولویت در عرصه‌های انرژی، شبکه‌های ترانسپورتی، تسهیل تجارت و ترانزیت، مخابرات و ارتباطات، تقویت روابط همکاری بین تاجران و سرمایه‌گذاران در سطح منطقه و اعزام کارگران است.

همچنان در این نشست، درباره ارایه طرح‌ پروژه‌های نو منطقه‌ای و ایجاد هماهنگی و همکاری بیشتر بین چارچوب ریکا، پروسه قلب آسیا در این نشست بحث و گفت‌وگو خواهد شد.

در این نشست هیات افغانستان شامل سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری ، رولا غنی بانوی اول کشور و چندین وزیر کشور اشتراک می کنند که با نماینده‌گان کشورهای حوزه ریکا و دیگر کشورها به خاطر همکاری‌های اقتصادی بحث و گفت‌وگو خواهند کرد.

گفته می شود، با هیات کابل به عشق‌آباد نماینده‌گان سکتور خصوصی افغانستان  و نزدیک به ۲۰ خانم کارآفرین و سرمایه‌گذار نیز حضور دارند و قرار است که این نمایشگاه برای چند روز در این شهر ادامه داشته باشد.

قابل یاد آوریست که نشست همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای راجع به افغانستان یا «ریکا» از ابتکار افغانستان است که نخستین نشست آن در سال ۲۰۰۵ میلادی در شهر کابل برگزار شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

لیلام بیست میلیون دالر از سوی بانک مرکزی

بانک مرکزی اعلام کرده است که، د افغانستان بانک الی مبلغ بیست میلیون دالر امریکایی را در داوطلبی امروز  شنبه،

فراهم آوری تسهیلات مالی برای شرکت ها و نهاد های فعال در سکتور صحت

امروز میز گرد به همکاری اتحادیه بانک های افغانستان، پروژه دسترسی مالی به سرمایه گذاری برا انکشاف افغانستان، اداره انکشافی

تعدیل قانون معادن تا چهار ماه دیگر

مقام‌های وزارت معادن و پطرولیم می‌گویند که قانون معادن تا چهار ماه دیگر تعدیل خواهد شد که بربنیاد آن قرار

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*