English | دری

Breaking News

برگزاری مسابقه کتاب خوانی “الی حبیب” در ولایت بلخ

برگزاری مسابقه کتاب خوانی “الی حبیب” در ولایت بلخ

مسابقه بزرگ کتاب خوانی تحت نام “الی حبیب” از طرف مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی ،ارتقای تفکر دینی و معرفی شخصیت های عاشورایی در ولایت بلخ دیروز جمعه، 21 عقرب با حضور 600 اشتراک کننده برگزار گردید.

سید محمد موسوی، مسئول دفتر فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف، هدف از راه اندازی این مسابقه را ترویج فرهنگ کتاب خوانی در بین جوانان و دانشجویان، ارتقای تفکر دینی و هم چنان معرفی شخصیت های عاشورایی در این ولایت عنوان نمود.

وی افزود: ۶۰ درصد اشتراک کننده ها بانوان و ۴۰ درصد آنرا آقایان تشکیل می دهد که مجموعا برای ۱۶ نفر جوایزی در نظر گرفته شده است که به دو نفر اول کمک هزینه سفر زیارتی مشهد الرضا اهداء خواهد شد.

فرزانه سلطانی یک تن از اشتراک کننده ها گفت: ” دست برگزار کننده های این مسابقه درد نکند که در چنین زمانی این مسابقه را به راه انداختند. زیرا هم محتوای کتاب خوب بود و هم چنان خواندن این کتاب در زمان که ایام محرم بود برای ما خیلی مفید تمام شد”.

وی افزود: دیگر نهادهای فرهنگی باید در این راستا تلاش بیشتر نمایند و مسابقه های کتاب خوانی را بیشتر راه اندازی نمایند. زیرا برای تشویق جوانان برای خواندن کتاب از طریق برگزاری مسابقه ها خیلی مفید واقع می شود.

زینب اکبری یک تن از اشتراک کننده ها گفت: طرح سوال های امتحان خیلی مناسب بوده و هم چنان نحو برگزاری آن خیلی شفاف و خوب برگزار شد.

قابل ذکر است،  این دومین مسابقه کتاب خوانی پس از مسابقه قبلی این دفتر بنام “مهمانی خدا” است که از طرف دفتر فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف برگزار می گردد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

افتتاح نمایشگاه عکاسی گنجینه های افغانستان در موزیم ملی

نمایشگاه عکاسی گنجینه‌های افغانستان همزمان با برنامه گرامی‌داشت از روز جهانی موزیم ها، در موزیم ملی کشور برگزار کردید. فهیم

آريانا سعيد ميخواهد در زندگي زنان تغيير بياورد

آريانا سعيد يكي بانوان شناخته شده ، هنرمند مشهور و خواننده موسيقي پاپ در افغانستان ميباشد وي در حال حاضر

ديپيكا از سلمان خان و امتاب بچن پيشي گرفت

ديپيكا هنرمند مشهور باليوود در اين اواخر در بلندي هاي شهرت قرار دارد و مصروفيت هاي هنري وي به اندازه

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*