English | دری

Breaking News

برگزاری جشن عروسی ٥٥ زوج جوان در ولایت سمنگان

برگزاری جشن عروسی ٥٥ زوج جوان در ولایت سمنگان

جشن عروسی ٥٥ زوج جوان در هوتل “قصر الماس” شهر ایبک مرکز ولايت سمنگان، در دو سالون جداگانه مردانه و زنانه با حضور حدود سه هزار تن از اعضای خانواده، اقارب و خویشاوندان زوج های یادشده، برگزار گردید.

حاجی عبدالقدوس ارباب زاده، تمویل کننده این جشن عروسی ٣٠ هزار دالری، دلیل برگزاری این عروسی را کمک به جوانان مستضعف و آوردن لبخند و خوشی به خانواده های افغان عنوان نموده گفت: “من امروز خواستم به عوض غم و اندوه، یک جشن عروسی دسته جمعی را که خوشی را برای مردم دیارم به ارمغان بیاورد و خنده به لبان شان بدمد، انجام دادم”.

وی افزود، از این که مصارف عروسی در افغانستان بلند است و تعدادی از جوانان فقیر و بی بضاعت نمی­توانند این مصارف را بپردازند، حاضر شده تا هزینه این عروسی را بپردازد.

محمد ایاز نیازی، خطیب مسجد جامع وزیرمحمد اکبر خان شهر کابل، هزینه بالاى محافل عروسی را که در کشور رایج گردیده، اسراف دانسته گفت که برگزاری چنین محافل مطابق به احکام دین اسلام بوده و تهداب گذاری آن در بین جوامع اسلامی، یک سنت حسنه و پسندیده می­باشد.

محمد هاشم سروری، عضو شورای ولایتی و رییس کمسیون برگزاری این جشن عروسی، ضمن قدردانی از کمک عبدالقدوس ارباب زاده گفت که این ٥٥ زوج، جوانان بی بضاعتی بودند که بعد از مراسم شیرینی­خوری، نسبت مشکلات اقتصادی نتوانسته بودند مراسم عروسی شانرا برگزار کنند.

قابل ذکر است، بر پایه معلومات مسوولان کمیسیون برگزاری جشن عروسی، افزون بر طعام مهمانان، برای هر زوج یک تخته قالین ١٢ متره، یک حلقه انگشتری طلا برای هر عروس یک دست لباس کامل و پنج هزار افغانی، از سوی حاجی عبدالقدوس ارباب زاده داده شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

برگزاری میلۀ سالیانه و مشاعرۀ عنعنوى “گل نارنج” در ولایت ننگرهار

میلۀ سالیانه و مشاعرۀ عنعنوى “گل نارنج” با شرکت هزاران تن از مردم و مقامات، در شهر جلال آباد مرکز

برگزاری نخستین جشنواره دانشجوی برتر سال در دانشگاه کابل

نخستین جشنواره دانشجوی برتر سال به هدف ارج گذاری به جایگاه والای دانشجویان، برجسته سازی نقش دانشجویان در روند ثبات

مرمت مهمترین بنای تاریخی پایتخت ایتالیا به کمک مردم

دولت ایتالیا می‌گوید که بعد از اینکه دولت نتوانست با وجود تلاش‌ها و تبلیغات فراوان، هزینه مرمت بنای “کولوسئوم”، که

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*