English | دری

Breaking News

این 5 نفر با شبکه های اجتماعی میلیاردر شدند

این 5 نفر با شبکه های اجتماعی میلیاردر شدند

حضور گسترده مردم در شبکه های اجتماعی بهترین فضا برای تبلیغ کالا و افزایش درآمدها شده است اما برخی کاربران عادی با استفاده از این پلتفرم های اجتماعی توانستند به شهرت جهانی برسند و برخی دیگر هم از این فرصت استفاده کردند تا درآمدهای خود را بیشتر کنند. در این میان افراد خوش اقبالی هم بودند که به صورت همزمان هر دو مورد مذکور را به دست آوردند.

این روزها باید به گونه دیگری به شبکه های اجتماعی و ابزارهایی مانند یوتیوب، اینستاگرام، گر فضاهای مشابه نگاه کرد. اگرچه در حالت عادی این ابزارها شباهت زیادی به یکدیگر دارند و قابلیت های مشابه را در اختیار مشترکان خود قرار می دهند اما استفاده درست از آنها می تواند تحولاتی را به همراه داشته باشد. در اینجا زندگی هفت نفری بازگو می شود که به واسطه حضور در شبکه های اجتماعی توانستند به شهرت و ثروت زیادی دست پیدا کنند.

سوزان بویل


از وقتی که ویدیوی سوزان بویل در سایت یوتیوب شهرت یافت به یک خواننده جهانی تبدیل شد. او نخستین بار کلیپی با عنوان زیر را روی یوتیوب گذاشت: «یک خواب را خواب دیدم.»
زمانی که بویل این ویدویو را ضبط می کرد بیکار شده بود اما چند هفته پس از انتشار این کلیپ اینترنتی با خیل گسترده تماس های تلفنی مواجه شد. او ظرف مدت کوتاهی توانست به واسطه آگهی های تبلیغاتی و قرارداد تازه خود برای ضبط موسیقی، هشت میلیون دلار درآمد کسب کند.
او هم اکنون به عنوان یکی از خوش اقبال ترین خواننده ها در جهان هم معرفی شده است. هر بار که بویل کنسرتی را برگزار می کند، در ابتدا برای مخاطبان خود توضیح می دهد که چگونه شبکه های اجتماعی توانستند او را به چنین موفقیتی برسانند و صدای او را کشف کنند.

بریتنی فورلان


این روزها فولان را با بیش از ۹ میلیون دنبال کننده، بزرگترین ستاره در شبکه اجتماعی Vine می شناسند. این شخصیت که به یکی از سرشناس کمدین ها در جهان تبدیل شده است، نخستین گام های خود را در همین شبکه اجتماعی برداشت. شبکه اجتماعی Vine به گونه ای ساخته شده است که به مشترکان خود امکان می دهد تصاویر ویدیویی شش ثانیه ای را به اشتراک بگذارند.
فورلان از همین فرصت استفاده کرد و تصاویر کمدی و خنده دار خود را که هر کدام در شش ثانیه تنظیم شده بود با دیگر اعضای Vine به اشتراک گذاشت. همین فرآیند موجب شد او سال گذشته قراردادی ۱۰ میلیون دلاری با یکی از شبکه های تلویزیونی آمریکا منعقد کرده و برای آنها در موقعیت های کمدی نقش آفرینی کند.
او معتقد است هیچ اهمیتی ندارد مردم جهان چه استعدادی دارند. مهم این است که بتوانند از طریق ابزارهایی که در اختیار دارند، استعداد خود را به دیگران معرفی کنند. فرصت هرگز بدون تلاش برای هیچکس به وجود نمیآید و هر فرد بايد ایدهها و نظرات خود را در فرمت قابل قبول به جهانیان ارایه دهد. او میگوید با همین تفکر و بدون هیچگونه پشتوانه مالی تصاویر شش ثانیهای را تهیه کرده و هماکنون تا این اندازه شهرت یافته است.

کِیت آپتون


این روزها اگر نام کِیت آپتونرا در اینترنت جستوجو کنید، هزاران سایت، اطلاعات و مشخصات او را نمایش میدهند. اما باید گفت تا مدتی قبل هیچکس او را نمیشناخت. او برای ماهها بیکار بود و تمام روز خود را بهدنبال کار میگشت. در این میان چند تصویر ویدیویی روی یوتیوب قرار داده بود و هرگز تصور نمیکرد همین تصاویر بتوانند مسیر زندگیاش را تغییر دهند.
یکی از این ویدیوها مربوط به زمانی میشد که آپتون در مسابقه ورزشی Clippers حضور یافته بود و توانسته بود بهتر از دیگر شرکتکنندگان ظاهر شود. این ویدیو مدت کوتاهی پس از انتشار از سوي میلیونها نفر در سراسر جهان مشاهده شد و طولی نکشید که آپتون در صفحه شخصی خود روی تويیتر بیش از ۱۷۰ هزار دنبالکننده را پوشش داد. این روزها آپتون دیگر بیکار نیست و در عوض دهها نفر برای او کار میکنند. آپتون بهواسطه نمایش استعداد خود در زمینه ورزش، چند قرارداد همکاری بزرگ امضا کرد و هماکنون در شهر لسآنجلس مربی یک گروه ورزشی شده است.

الکس لی


به نظر شما این امکان وجود دارد که یک فرد به صورت کاملا تصادفی مشهور شود؟ اگر داستان زندگی الکس لیرا بخوانید به این پرسش پاسخ مثبت خواهید داد. این روزها میگویند این جوان فردی است که بهصورت کاملا غیرعمد از طریق تويیتر شهرت جهانی پیدا کرد و مسیر زندگیاش عوض شد..
به تناسب آن هشتگی با نام #AlexFromTarget در همین شبکه اجتماعی منتشر شد و کاربران کامنتهای خود را متناسب با آن منتشر کردند. الکس لیاز تمام این اتفاقات بیخبر بود و زمانی که پایان آن روز کاری به خانه برگشت و سراغ صفحه خود در تويیتر رفت، متوجه شد صدها هزار نفر عکس او را به اشتراک گذاشتهاند. این اتفاق موجب شد از این جوان مشهور در برنامه تلویزیونی Ellen Show دعوت شود. در همین برنامه به الکس لیپیشنهاد شد بهعنوان بازیگر فعالیت خود را آغاز کند و طولی نکشید که او وارد کلیپهای موسیقی و فیلمهای سینمایی شد. این جوان هماکنون به عنوان یکی از مشهورترین بازیگران آمریکایی شناخته میشود.

نِش گریِر


این جوان یکی از کاربران پروپا قرص شبکه اجتماعی Vine بود و علاقه زیادی به تصاویر شش ثانیهای طنز و خندهدار در این فضا داشت. اگرچه ممکن است نام او را تاکنون نشنیده باشید، اما بسیاری از جوانان آمریکایی و اروپایی بهخوبی گریِر را میشناسند. صفحه او در شبکه اجتماعی Vine هماکنون بیش از ۱۲ میلیون دنبالکننده دارد. او همچنین هشت میلیون دنبالکننده در اینستاگرام را جذب کرده است و از دیگر رکوردهایش میتوان به چهار میلیون مشترک در یوتیوب و ۷/۴ میلیون هوادار در تويیتر اشاره کرد.
گریِر که بهتازگی ۲۰ ساله شده است؛ تنها اقدامی که انجام داد تولید تصاویر شش ثانیهای طنز بود. او هماکنون به واسطه انتشار همین تصاویر و جذب آگهیهای تبلیغاتی از شبکههای اجتماعی مختلف بین ۲۵ تا ۱۰۰ هزار دلار درآمد کسب کرده و این روزها با یکی از کمدینهای معروف آمریکایی همکاریهای تازه را آغاز کرده است. به هر حال باید گفت فارغ از اینکه عضو چه شبکه اجتماعی هستید یا چه استعدادی دارید، ابزارهای اجتماعی عمومی میتوانند ابزار کاربردی برای شما محسوب شوند تا به واسطه آنها بتوانید خود را به دیگران معرفی کنید

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

امضای موافقت‌نامه‌های همکاری بین قرغیزستان و جاپان

الماس‌بیک آتامبایف،  رئیس جمهور قرغیزستان و آبه،  نخست وزیر جاپان ۹ سند همکاری را در زمینه‌های مختلف از جمله بیانیه

کاهش 50 درصدی در نرخ رومینگ شبکه های مخابراتی اروپا

هزینه برقراری تماس در اروپا با کاهش ۲۱ درصدی به‌ دقیقه ‌ای ۱۹ سنت رسیده و تما س‌ های دریافتی

برگزاری نشست کشورهای صادرکننده گاز جهان در تهران

نشست سران کشورهای عضو مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی یی سی اف) ، در سالن اجلاس سران تهران امروز برگزار

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*