English | دری

Breaking News

اهدای تندیس شجاعت به آریـانا سـعید از سوی انستیتوت ملی موسیقی

اهدای تندیس شجاعت به آریـانا سـعید از سوی انستیتوت ملی موسیقی

انستیتوت ملی موسیقی افغانستان به آریانا سعید آوازخوان مشهور کشور بخاطر فعالیت‌های هنری اش، در نشستی که به این منظور برگزار شده بود تندیس شجاعت اهدا کرد.

آریانا سعید تاکنون در برگزاری کنسرت‌های خود با مشکل‌های فراوانی مواجه شده اما برخلاف بروز مشکل، کنسرت خود را برگزار کرده است که در آخرین مورد در 28 اسد برخی از عالمان دینی با اندیشه‌‌ی تندروانه می‌خواستند مانع برگزاری کنسرت آریانا سعید شوند اما موفق به این کار نشدند.

احمدناصر سرمست، رئیس انستیتوت ملی موسیقی کشور گفت که آریانا سعید با فعالیت‌های خود به صدای رسای جوانان تبدیل شده و با چالش‌های فراوانی تاکنون مبارزه کرده است.

رئیس انستیتوت ملی موسیقی همچنین افزود که اگر کنسرت آریانا سعید لغو می‌شد، همه‌ی دستاوردهای یک و نیم دهه‌ی اخیر دولت در عرصه موسیقی بر باد فنا می رفت.

دستگیر منیر، مشاور معین تخنیکی و مسلکی وزارت معارف در  این نشست گفت که دشمنان کشور همواره در تلاش بوده‌اند که با موسیقی افغانستان مبارزه کنند اما با پشتیبانی مردم موفق به این کار نمی‌شوند.

مشاور معین تخنیکی و مسلکی وزارت معارف  افزود که آریانا سعید با ترانه‌ها و آهنگ‌های آگاهی بخش را پخش و نشر می‌کند که احساس جوانان را بروز می‌دهد.

آریانا سعید نیز برگزاری کنسرت 28 اسد را مدیون پشتیبانی مردم عنوان کرد و گفت که اگر حمایت مردم نبود، اکنون من تقدیر نمی‌شدم و وقتی من تقدیر می شوم، تمام زنان فعال کشور تقدیر می‌شوند.

وی علیرغم داشتن دشمنان فراوان، همواره با برگزاری کنسرت‌های موسیقی، اشتراک در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در کشور حضور دارد و فعالیت می کند.

گفته می شود، علاوه بر گروه‌های تروریستی، شمار زیادی از عالمان دینی نیز با برگزاری کنسرت‌های موسیقی مخالف هستند و آن را مغایر با ارزش های اسلامی می دانند.

قابل یاد آوریست، انستیتوت ملی موسیقی افغانستان حدود 8 سال پیش 1389 خورشیدی شروع به فعالیت کرد که اکنون در این مرکز نزدیک به 75 شاگرد دختر در حال آموزش هستند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

اکران فلم سینمایی “لینا” در ا در سینماهای افغانستان

فلم سینمایی “لینا” محصول مشترک سینمای افغانستان، ایران و هالند با نقش مرکزی حسیبا ابراهیمی، بازیگر افغانی، از ابتدای هفته

خواهر مایکل جکسون با حجاب اسلامی در سرک های لندن ظاهر شد

“ژانت جکسون” ۵۰ ساله، خواهر مایکل جکسون و خواننده، رقصنده، ترانه‌سرا و بازیگر اهل آمریکا همراه با همسر قطری اش”وسام

انتخاب بهترین بازیگر زن از سوی جوایز “گلدن گلوب”

“جنیفر لاورنس” روز دوشنبه جایزه بهترین بازیگر زن کمدی جوایز گلدن گلوب برای بازی در فیلم “جوی” را کسب کرد

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*