English | دری

Breaking News

انجام تحقیقات درباره پول‎هایی که از طریق فساد در بانک‌ها سرمایه گذاری شده اند

انجام تحقیقات درباره پول‎هایی که از طریق فساد در بانک‌ها سرمایه گذاری شده اند

جان سوپکو، بازرس ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان در دیدار با محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور گفته است که این اداره درباره پول هایی که در افغانستان از طریق فساد در بانک های سرمایه گذاری شده تحقیقاتی را انجام داده است.

جان سوپکو، بازرس ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان در این دیدار گفت: قدم‎های جدی که حکومت افغانستان در امر مبارزه با فساد اداری برداشته است، بیان‎گر جدیت و ارادۀ قوی حکومت در راستای مبارزه با این پدیده می‎باشد که این موفقیت در گزارش ما و نهاد شفافیت بین‎الملل بازتاب یافته است.

بازرس ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان افزود: باید اقدامات برای مبارزه با فساد بیشتر شود و روند آوردن اصلاحات در بخش‎های مختلف تداوم یابد. او هم‎چنان گفت، ما از هرنوع تلاش و اقدامات حکومت افغانستان درخصوص مبارزه با فساد اداری حمایت می‎نمایم.

سوپکو در رابطه به تقاضای قبلی حکومت افغانستان پیرامون پول‎های‎که از طریق فساد به بانک‎ها سرمایه‏گذاری شده نیز گزارش داده گفت، بررسی‎ها در این زمینه صورت گرفته و ما به پیشرفت‎های خوبی دست یافته ایم.

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور از جان سوپکو به‎خاطر ارائه گزارش وی و هم‎چنان مصرف مؤثر منابع این نهاد روی موضوعات به ویژه فساد اداری در افغانستان، تشکر کرد.

رییس جمهور کشور افزود که مردم افغانستان خواهان یک حکومت کارا، مؤثر و پاک می‎باشند و تمام تلاش ما این است که خواست مردم خود را برآورده سازیم. وی گفت، اقدامات اولیه برای مبارزه با فساد آغاز و عملی گردیده و در راستای مبارزه با فساد اداری ارادۀ قاطع داریم.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

اهدای نخستین تندیس فدارسیون بین المللی خبرنگاران ورزشی به وزیر شهرسازی و مسکن

فدراسیون بین المللی خبرنگاران ورزشی، تندیس برترین حمایت کننده جوانان، خبرنگاران و ورزشکاران در افغانستان را برای نخستین بار در

ایجاد یک دستگاه قالین بافی در داخل زندان بدخشان برای بانوان زندانی

یک دستگاه قالین بافی در داخل زندان ولایت بدخشان برای خانمان در حبس از سوی اتحادیه قالین بافان این ولایت

آغاز بررسی بالای پروژه خط آهن افغانستان، تاجکستان،ترکمنستان

وزارت فواید عامه میگوید کاربررسی خط آهن ترکمنستان، افغانستان، تاجکستان که از افغانستان عبور میکند به زودی آغاز میشود. نورگل

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*