English | دری

Breaking News

امضای ۱۲ قرارداد انکشافی میان وزارت انکشاف دهات و شرکت های خصوصی

امضای ۱۲ قرارداد انکشافی میان وزارت انکشاف دهات و شرکت های خصوصی

وزارت احیا و انکشاف دهات، ۱۲ قرار داد انکشافی را به ارزش بیش از ۶۵۰ میلیون افغانی با برخی از شرکت های خصوصی به امضا رساند.

نصیر احمد درانی، وزیر احیا وانکشاف دهات امروز یکشنبه ( ۶حمل) در یک نشست خبری در کابل گفت که  ۱۲ قرار داد انکشافی شامل ۳۲.۵ کیلومتر سرک بازسازی و قیرریزی، ۵.۸ کیلومتر سرک هموار کاری و جغل اندازی، ۲۲۶مترپل و ساختمان یک مکتب را با برخی شرکت های خصوصی به امضا رساند.

وزیر احیا وانکشاف دهات گفت که این پروژه ها در ولایات بغلان، لوگر، پروان، سرپل، ارزگان، خوست، سمنگان، غور و نورستان عملی می گردد که با تطبیق آن ۲۴۱۱۰۰ روز کاری ایجاد شده و زمینه اشتغال را برای مردم محلات فراهم می شود.

وی افزود که وزارت احیا وانکشاف دهات در برنامه راه سازی روستایی خود درنظر دارد که در سال ۱۳۹۶ حدود ۷۰۵ کیلومتر سرک های دهاتی و ۱۶۹۱متر پل را ساخته و ۴۰۰۰ کیلومتر سرک را در ۳۴ ولایت کشور حفاظت نماید.

آقای درانی می گوید که در برنامه ملی راه سازی روستایی تاکنون ۵۶۰۰ کیلومتر سرک و۴۹۰۰متر پل را در ولایات کشور اعمار و ۴۰۰۰ کیلومتر سرک روستایی را به همکاری شورای های انکشافی روستا تحت پوشش وحفظ ومراقبت قرار داده است.

به گفته وزیر احیا و انکشاف دهات، شرکت های خصوصی که پروژه های را با این وزارت قرارداد می کنند براساس معیارها وشرایط ذکر شده در توافقنامه و در زمان معین آن باید به انجام برسانند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

مساعدت برای ده ها خانواده بی جاشده در ولایت لوگر

آمریت امورمهاجرین و عودت کننده گان ولایت  لوگر، برای 76 خانواده بی جاشده مساعدت نموده است. نوراحمد مسؤل اداره امورمهاجرین

کاهش ده درصدی تولید و افزایش بیست درصدی قیمت بادام در ولایت دایکندی

مهدی موحدی رئیس اداره زراعت و مالداری ولایت دایکندی گفته است که همزمان با کاهش ده درصدی تولید بادام در

راه اندازی زراعت محافظوی در ولایت پروان

وزارت زراعت آبیاری و مالداری، زراعت محافظوی را در سه ولسوالی ولایت پروان راه اندازی کرده است که بشکل نمونه

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*