English | دری

Breaking News

افزایش صادرات نفت ایران به آسیا

افزایش صادرات نفت ایران به آسیا

صادرات نفت ایران به مشتریان آسیایی برای سومین ماه متوالی افزایش یافته و با خریدهای چین و کره جنوبی، به 1.9 میلیون بشکه در روز رسیده است.

هنوز خریدهای نفتی مشتریان آسیایی ایران از بالاترین رقمی که در اوایل سال 2017 و سال گذشته ثبت شد، کمتر است اما در ماه سپتامبر به نسبت ماه آگوست نزدیک به 20 درصد افزایش یافته است.

آمارهای دولتی و رهیابی نفتکش‌ها نشان داد چین، هند، کره جنوبی و ژاپن ماه گذشته میلادی اندکی بیش از 1.9 میلیون بشکه در روز نفت از ایران خریدند که 5.1 درصد از مدت مشابه سال گذشته بیشتر است.

صادرات نفت ایران به چین در ماه سپتامبر نزدیک به 60 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشت و به حدود 784 هزار بشکه در روز رسید اما نسبت به ماه آگوست کاهش داشت چراکه پکن در این ماه بیشترین رقم ماهیانه از سال 2006 را از این خریده بود.

همچنان خرید نفت کره جنوبی نیز نزدیک به یک چهارم افزایش یافته است و به اندکی بیش از 504 هزار بشکه در روز، بالاترین رقم در 5 ماه گذشته رسیده است.

از سوی دیگر، صادرات نفت ایران به هند در این ماه یک سوم کاهش یافته و جاپان نیز در ماه سپتامبر بیش از 30 درصد خرید نفت از ایران را کاهش داده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

آلمان رکورد صادرات در جهان را شکست

موسسه تحقیقات اقتصادی “اینفو” اعلام کرده است که آلمان با ۲۹۷ میلیارد دلار موازنه مثبت تجاری در سال ۲۰۱۶ از

شرکت voda phone سهم خود را به ورایزون وایرلیس فروخت

کمپنی مخابراتی  Voda phone  میگوید: سهم 45 درصدی خود را در این شرکت در بدل دریاف 130 میلیارد دالر به

جایزه یک میلیون دلاری کوکاکولا برای یافتن ماده‌‌ جانشین شکر

شرکت کوکاکولا بخاطر کاهش تقاضای نوشابه‌ی کوکاکولا به دلیل میزان بالای شکر آن، مسابقه‌ای برای یافتن ماده‌ی شیرین‌کننده‌ای به جای

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*