English | دری

افزايش مصرف نفت خام در ايالات متحده امريكا

افزايش مصرف نفت خام در ايالات متحده امريكا

atom1 (1)بر اساس اعلام آژانس بین‌المللی انرژی، تقاضای نفت آمریکا پس از سالها کاهش، معادل 390 هزار بشکه در روز افزایش داشته است که افزایشی 2 فيصدي را نشان می‌دهد و این در حالی است که افزایش تقاضای چین به کمترین میزان خود در 6 سال گذشته رسیده است و تنها 295 هزار بشکه در روز افزایش یافته است.
افزایش تقاضای نفت خام در ایالات متحده برای بسیاری از متخصصان و فعالان حوزه نفتی غیر منتظره بوده است، چرا که بسیاری از این افراد سال 2014 را سالی با کاهش تقاضای نفت خام پیش بینی می‌کردند.
در حال حاضر بنزین و گازوئیل از اصلی‌ترین حامل‌های انرژی در ایالات متحده محسوب می‌شوند و با در نظر گرفتن افزایش مصرف و تقاضای نفت خام در ایالات متحده و چین، آژانس بین‌المللی انرژی پیش بینی کرده است که قیمت نفت خام در بازارهای جهانی طی سال 2014 معادل 1 درصد افزایش یابد و به رقمی کمی بیشتر از 107 دالر برسد.
رئیس دفتر مطالعات بازار نفت خام در آژانس بین‌المللی انرژی با اشاره به افزایش تقاضای نفت در ماه‌های اخیر گفت: بسیاری از افراد معتقدند که در سه ماهه نخست سال جاری کاهش قابل توجهی در قیمت نفت اتفاق می افتد، ولی در حال حاضر بازار واقعاضعيف نیست و تقاضاي كافي وجود دارد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

بيل گيتس دوباره عنوان ثروتمند ترين فرد جهان را بدست آورد

بر اساس شاخص میلیاردرهای سایت بلومبرگ که به رتبه‌بندی روزانه 300 نفر اول ثروتمندترین افراد دنیا می‌پردازد، ثروتمندترین افراد جهان

تکنولوژی “لای فای”، روش جدید دسترسی سریع به اینترنت

دانشمندان روش جدیدی را بنام “لای فای” برای دسترسی سریع کاربران به اینترنت آزمایش نمودند که در این روش به

مصئون ترین خطوط هوایی(شرکت های هوانوردی) جهان

مرکز تحقیقاتی ارزیابی اطلاعات حوادث طیارههای مسافربری آلمان که از سال 1973 ثبت اطلاعات حوادث طیاره های مسافربری را آغاز

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*