English | دری

Breaking News

افتتاح یک پروژه‌ی ۲۲.۱ میلیون دالری در ولایت ننگرهار

افتتاح یک پروژه‌ی ۲۲.۱ میلیون دالری در ولایت ننگرهار

کار عملی پروژه‌ی “رشد زراعت و انکشاف روستایی” به هزینه‌ی ۲۲.۱ میلیون دالر با همکاری اداره‌ی امور بین‌المللی آمریکا که در جریان سه سال در شش ولسوالی ولایت ننگرهار تطبیق می‌شود، افتتاح گردید.

نصیراحمد درانی وزیر زراعت گفت: این پروژه، در روستاهایی که بیشتر جنگ زده‌اند و در بیش‌تر زمین‌های‌شان کوکنار کشت می‌شد، عملاً به کار آغاز می‌کند.

وزیر زراعت افزود: “برای توسعه‌ی زراعت و جلوگیری از کشت کوکنار، امروز طبق وعده‌ای که دو ماه پیش به شما داشتم، عملاً با امضای قرارداد ۱۹۵ سبزخانه‌ی تجارتی، کار این پروژه را در ولسوالی‌های کم‌تر انکشاف‌یافته‌ی ننگرهار افتتاح می‌کنیم.”

پروژه‌ی رشد زراعت و انکشاف روستایی در شش ولسوالی ننگرهار برای تقویت زنجیره‌ی ارزش زراعتی، دهقانان و باغداران را در راستای تقویت محصولات ارزشمند باغداری و فراهم‌آوری زمینه‌های بازاریابی داخلی و خارجی، ایجاد زیرساخت‌های زراعتی، از جمله مرکزهای پروسس و بسته‌بندی و ذخیره‌خانه‌ها و سیستم‌های آبیاری کمک می‌کند.

گلاب منگل والی ننگرهار گفت که در زمینه‌های زراعت، باغداری، مرغداری، سبزخانه‌ها و آبیاری، وزارت زراعت کارهای ارزنده‌ای در این ولایت انجام داده است.

داکتر لعل‌محمد معاون شورای ولایتی ننگرهار گفت که نصیراحمد درانی در زمان تصدی‌اش در وزارت احیا و انکشاف دهات برای بهبود وضعیت روستاییان می‌کوشید و حالا در زراعت به جدیت و سرعت تمام برای انکشاف و توسعه‌ی زیربناهای روستایی کار می‌کند.

در پروژه‌ی «رشد زراعت و انکشاف روستایی» در شش ولسوالی ننگرهار، قرار است تا پایان ۱۳۹۷، در کنار ساخت ۱۹۵ سبزخانه‌ی تجارتی، ۲۳۰ گل‌خانه‌ی کوچک برای زنان توزیع، ۱۹ زیرساخت آبیاری، ۴۲۰ جریب باغ متراکم و نیمه‌متراکم ایجاد، «عوامل تولید» به ۴۶۰ باغداران توزیع، ۵۰ مرکز زنبورداری برای خانم‌های تحت حمایت پروژه فراهم و شماری دیگر از فعالیت‌های توسعه‌ای، انجام شود.

گفتنی است که این پروژه، به منظور گسترش زراعت و معرفی کشت‌های بدیل کوکنار در ولسوالی‌های رودات، چپرهار، کوت، شیرزاد، خوگیانی و اچین ننگرهار تطبیق می‌شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

تقدیر از 300 تن زنان رهبر در راستای توانمندسازی زنان در افغانستان

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایئه جمهوری اسلامی افغانستان و  پی. مایکل مک کینلی، سفر ایالات متحده امریکا در افغانستان، در

بازگشای سرک فیض آباد-دشت قروغ در ولایت بدخشان

سرک میان فیض آباد و دشت قروغ به طول ۵ کیلومتر پس از کارهای بازسازی و ساختمانی به کمک مالی

بهره برداری 21 پروژه انکشافی در ولایت بادغيس

مسؤول ساحوی برنامه همبستگی ملی وزارت احیا و انکشاف دهات درولایت بادغيس می‌گوید که 21 پروژه انکشافی این برنامه به

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*